Vehbi Vakkasoğlu ``Kalp Sevgiyle Genişler, Kötülükle Daralır``

14.11.2017


Vehbi Vakkasoğlu ``Kalp Sevgiyle Genişler, Kötülükle Daralır``

 

Gaziosmanpaşa'da kültürel etkinlikler hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda Gaziosmanpaşa Tiyatro Sahnesinde ilahiyatçı-yazar Prof Dr. Vehbi Vakkasoğlu ile Kalbi Sohbetler Semineri gerçekleştirildi. Vakkasoğlu, seminerde kalp temizliğinin önemine değindi.

Gaziosmanpaşa Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü'nün katkılarıyla Vehbi Vakkasoğlu ile Kalbi Sohbetler Semineri gerçekleştirdi. Katılımın yoğun olduğu seminerde ilahiyatçı-yazar Vakkasoğlu, kalp temizliğinin öneminden bahsederek iman ile kalp temizliğinin bağını anlattı.

Beden temizliği kadar ruh temizliğinin de önemli olduğunu belirten Prof. Dr. Vehbi Vakkasoğlu, "İç güzelliğimiz önemli, önce içimizi temizlemek gerekiyor. İçimiz güzel olursa dışımız da güzel olur. Gönlümüzün güzelliği yüzümüze yansır" dedi.

'Allah'ın rahmet kapısını kapatan umutsuzluk penceresini açar' diyen Vakkasoğlu "Kalp sevgiyle genişler, kötülükle daralır. İmanımızı güçlü tutmalıyız, içimizi temiz tutmalıyız, İçimize bakmak, yüreğimizi güzelleştirmek için; kendimizi manevi muhasebeye çekmeliyiz, bu muhasebeyi murakabe (denetleme) ile kontrol etmeliyiz ve sonuna kadar mücadele ederek cennetlik işler yapmalıyız. Cennetlik işler yapanın dünyası da cennet olur" dedi. 

Seminer sonunda Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Bülbül tarafından Prof. Dr. Vehbi Vakkasoğlu'na plaket takdim edildi.