Usta Sanatçı Esat Kabaklı Gönüllere Hitap Etti

26.05.2018


Usta Sanatçı Esat Kabaklı Gönüllere Hitap Etti

 

Türk Halk Müziği’nin usta ismi Esat Kabaklı, Ramazan etkinlikleri kapsamında Gaziosmanpaşa Meydanı’nda düzenlenen konserde sevenleriyle buluştu. Konserin ardından ise çocuklar, “Volkan Abi İle Çocuk Şarkıları” eşliğinde Ramazan sevincini doyasıya yaşadı.

Gaziosmanpaşa’da Ramazan ayı, maneviyatına uygun programlarla, çocuklara özel etkinliklerle ve kalpten kalbe sohbetlerle birlik ve beraberliği hatırlatan bir bilinçle yaşanıyor. “On bir ayın Sultanı” Ramazan ayının manevi atmosferi ve coşkusu Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin düzenlediği sohbet, söyleşi, konser ve tiyatro gibi etkinliklerle bir şenlik havasında gerçekleştiriliyor.

GAZİOSMANPAŞALILAR YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

Etkinlikler kapsamında Gaziosmanpaşa Meydanı’nda düzenlenen konserde Türk Halk Müziği’nin usta ismi Esat Kabaklı sevenleriyle buluştu. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği konsere Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta da katıldı. Birbirinden değerli eserlerini seslendirerek gönüllere hitap eden sanatçıya dinleyenler de eşlik etti. Bil Oğlum, Bu Bayrak, Çanakkale Türküsü gibi eserleri seslendiren Kabaklı, Ramazan ayının maneviyat yüklü akşamında Gaziosmanpaşalılara duygu dolu anlar yaşattı. Konserin sonunda Başkan Usta, Esat Kabaklı’ya teşekkürlerini sunarak çiçek takdim etti.

MİNİKLER GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

Konserin ardından ise “Volkan Abi İle Çocuk Şarkıları” programında minikler gönüllerince eğlendi. Sevimli maskotlar eşliğinde sahneye çıkan çocuklar hep bir ağızdan şarkılar söyledi. Ramazan bilincinin çocuklarda eğlenceli bir biçimde yerleşmesini amaçlayan Gaziosmanpaşa Belediyesi,  Gaziosmanpaşa Meydanı’nda ve mahalle iftarlarında çocukları birbirinden farklı etkinliklerle buluşturuyor. Çocuk konserlerinden jonglör gösterilerine, meddah ve Hacivat-Karagöz oyunlarından eğlenceli yarışmalara varan etkinliklerde Gaziosmanpaşalı çocuklar Ramazan sevincini doyasıya yaşıyor.