“Temizlik WhatsApp İhbar Hattı” İle Çevre Bilinci Artıyor

11.09.2018


Temizlik hizmetlerinin daha hızlı, kolay ve ulaşılabilir olması amacıyla Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Temizlik WhatsApp İhbar Hattı” ile vatandaşlar, çevreyi kirletenleri ihbar edebiliyor. Belediye ekipleri, gelen talep ve şikâyetler doğrultusunda temizlik kurallarına uymayan kişilere cezai işlem uyguluyor.

Daha temiz bir Gaziosmanpaşa için çalışmalarını sürdüren Gaziosmanpaşa Belediyesi, çağın en önemli iletişim araçlarından olan WhatsApp uygulamasını temizlik hizmetlerinde kullanıyor. Çevre temizlik hizmetlerinin daha hızlı, kolay ve ulaşılabilir olmasını sağlayan “Temizlik Whatsapp İhbar Hattı” ile vatandaşlar, WhatsApp uygulaması üzerinden temizlik kurallarına uymayanları ihbar edebiliyor.

ÇEVREYİ KİRLETENLER DİKKAT!

Hizmete alınan 0532 205 5 666 numaralı “Temizlik WhatsApp İhbar Hattı” ile haftanın 7 günü 24 saat vatandaşlardan gelen talep ve şikâyetler değerlendiriliyor. WhatsApp ihbar hattına gelen talep ve şikâyetler doğrultusunda belediye ekiplerince, temizlik kurallarına uymadıkları, çöp çıkarma saatlerinden önce veya sonra çöp çıkardıkları ve çevreyi kirlettikleri tespit edilen 100 kişiye yılbaşından bu yana toplamda 90 bin TL cezai işlem uygulandı.

TEMİZ ÇEVRE İÇİN EL ELE

Gaziosmanpaşa Belediyesi “Temizlik WhatsApp İhbar Hattı” uygulaması ile önleyici bir faktör oluşturmayı amaçlarken, temizlik faaliyetlerinde kullanılan çöp araçlarına ve konteynerlere çevresel mesajlar yazılı giydirme çalışması yaptırarak ilçede yaşayan tüm vatandaşlarda temiz çevre bilincinin oluşmasını hedefliyor.