Temizlik İşleri Müdürlüğü

 

Mustafa KÜTÜK
Temizlik İşleri Müdürü

Telefon : (212) 453 53 46
Whatsapp İhbar Hattı : 0532 -205 - 56 - 66
E-Posta: temizlikisleri@gaziosmanpasa.bel.tr

1972 Giresun doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’un Üsküdar İlçesinde tamamlamıştır. İlahiyat, Halkla İlişkiler Bölümü ve İşletme Fakültesi mezunudur. Bir müddet ticaretle uğraşmış ve 1997 yılında Gaziosmanpaşa Belediye Başkanlığında memur olarak göreve başlamıştır.
Sırasıyla;
1997-1999 : Gelirler Müdürlüğü Emlak, ÇTV ve Tahakkuk,
1999-2004: Gelirler Müdürlüğü Tahsil Şefi,
2004-2006: Hesap İşleri Müdür Yardımcısı,
2006-2013: Mali Hizmetler Müdürü,
2013-2014: Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü,
2014-... Temizlik İşleri Müdürü,
2018-... Teftiş Kurulu Müdürü V.

2011 yılında Mali Hizmetlerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevi de yapan Mustafa KÜTÜK evli ve 2 çocuk babası olup halen temizlik işleri müdürü olarak görev yapmakta aynı zamanda teftiş kurulu müdürlüğü görevini vekaleten yürütmektedir.

 

Gaziosmanpaşa Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Temizlik İşleri Müdürlüğümüz kurulduğu günden bu yana, yasalar çerçevesinde Gaziosmanpaşa Belediye Başkanlığımızca oluşturulan yatırım programı ve bütçeyi en etkin ve verimli biçimde kullanarak, vatandaşlarımızın yaşam kalitesini en yüksek düzeye çıkarmak ve çağdaş yaşanılabilir bir çevre sunmak için çalışmalarını sürdürmektedir. Çevrenin temizlenmesi ve iyileştirilmesi konusunda plan, proje, etüt, inceleme ve araştırmalar yapmakta olan müdürlüğümüz, Bakanlıkça belirlenen standartlar ve bilimsel esaslar çerçevesinde hareket etmektedir.

İlçemiz sınırları içerisinde;

- İlçemiz sınırları içerisinde Çöplerin program dâhilinde toplanmasını sağlamak gerekli kontrolleri yapmak,

Ana arter, cadde ve sokakların el ve makine ile süpürülüp, yıkanmasını sağlamak gerekli incelemelerde bulunmak,
 Konteynırların temini, bakım ve onarımının yapılmasını sağlamak,
 İlçemiz sınırları içerisinde her hafta kurulan Pazar yerlerinin süpürülüp, temizlenmesi ve yıkanmasını sağlamak,
- Çevre kirliliğine neden olan moloz, tadilat atıkları ve eski ev eşyalarının kaldırılıp nakledilmesini sağlamak,
- İlçemiz sınırlarında bulunan yeşil alan ve boş arsaların temizlenmesi ve tesviye edilmesi.
- Ana arter, cadde ve sokakların bordür boyama çalışmalarının yapılması
- Temizlik ile ilgili konulardaki şikâyet ve talepleri değerlendirmek, gereğinin yapılması için ilgili kişi, kurum, kuruluş ve işletmelere sorunu ileterek gereğinin yapılmasını sağlamak, yapılan uyarılara uymayanlar hakkında kanun ve yönetmeliklerde belirtilen yasal prosedürü uygulamak,
- Geri Dönüşümü olmayan endüstriyel atık üreten iş yerlerinde katıl atıkların kontrolü, toplanması, taşınması ve sözleşmesini yapmak,
- Vatandaşlar arasında temizlik bilincini geliştirmek için planlar yapmak, projeler üretmek,
- Mevzuatın verdiği diğer görevleri yerine getirmek, Başkanlığın verdiği görevleri mevzuat esaslarına göre yerine getirmek,

Müdürlüğümüzün görev ve sorumluluklar bütünü olarak tanımlanabilir. Gaziosmanpaşa Temizlik İşleri Müdürlüğü olarak, daha yaşanılabilir bir çevrenin temellerini vatandaşlarımızın katkılarıyla birlikte atıyoruz.

Gaziosmanpaşa Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Temizlik İşleri Müdürlüğümüz kurulduğu günden bu yana, yasalar çerçevesinde Gaziosmanpaşa Belediye Başkanlığımızca oluşturulan yatırım programı ve bütçeyi en etkin ve verimli biçimde kullanarak, vatandaşlarımızın yaşam kalitesini en yüksek düzeye çıkarmak ve çağdaş yaşanılabilir bir temiz bir çevre sunmak için çalışmalarını sürdürmektedir. Çevrenin temizliğinin korunması ve iyileştirilmesi konusunda plan, proje, etüt, inceleme ve araştırmalar yapmakta olan müdürlüğümüz, Bakanlıkça belirlenen standartlar ve bilimsel esaslar çerçevesinde hareket etmektedir.

İlçemiz sınırları içerisinde;

- Ekiplerimiz tarafından, mahallelerde bulunan çöpler her sabah belirlenmiş program dâhilinde gündüz 06.30 – 12.00 gece 18.00 - 24.00 saatleri arası toplayarak, çöp konteynerlerin bulunduğu alanı temizliyor. Toplanan çöpler, araçlarla Kemerburgaz’da bulunan döküm sahasına götürülüyor.
 

ARAZİ TEMİZLİĞİ ÇALIŞMASI

İlçemizdeki muhtelif boş arazi ve arsalara atılan moloz ev eşyası gıbı kaba atıkların temizlik         çalışması yapılmaya devam edildi.

 

 

TEMİZLİKTE FARKINDALIK ÇALIŞMASI

Temizlikte farkındalık çocuklukta başlar projemizin 2.si İlçemiz Bekir Sami Dedeoğlu                     İlköğretim okulunda gerçekleşti. Seçilen 16 öğrenciye “ En Temiz Öğrenci Belgeleri” verildi.

 

 

İLÇEMİZDEKİ METRUK EVLERİN TEMİZLİĞİ

Çevre ve halk sağlığını tehdit eden metruk yapılarda temizlik çalışmalarımız devam ediyor.

 

 

KONTEYNER BOYAMA İŞLEMLERİ

2017 projelerimiz kapsamında tüm konteynerlerin boyama işlemleri tamamlanmıştır.

 

 

KONTEYNER GİYDİRME İŞLEMLERİ

Hedeflerimiz ve projelerimiz kapsamında 1m3, 3m3  ve   5m3  yeraltı ve yerüstü konteynerlerimizin         dış giydirme tasarım çalışmaları tamamlanmıştır.

 

 

KONTEYNER NUMARALANDIRMA İŞLEMLERİ

İlçe halkının dolu olan çöp konteynerlerini daha kolay tarif edebilmesi ve ekibimizin daha hızlı müdahale edebilmesi amacıyla konteyner numaralandırma işlemleri devam etmektedir.

   

 

TEMİZLİK ZABITA İŞLEMLERİ

Temizlik Zabıta ekibimiz çevreyi kirletenler hakkında cezai işlem uygulamasına kararlılıkla devam etmektedir.

   

- Dönem içerisinde yol kenarları, konteyner dipleri ve boş arsalara atılan eski ev eşyası vb. kirletici unsurlar toplanarak, depolama sahasına nakil işlemlerini sağlamak,

 

- Bölgemizde çalışma sonrası ve gerekli durumlar da sokak yıkamalarının yapılması,

- 10 adet açık ve kapalı pazar yeri her hafta düzenli olarak temizlenip, yıkama işleminin yapılması,

- Konteynerlerin dezenfekte ve yıkama işlemlerinin düzenli olarak yapılması,

- İlçemiz sınırları içerisinde 415.000 m2’lik alanın belirli günlerde ve saatlerde insan gücü ( el ) ile süpürülmesinin yapılması,

- İlçemiz sınırları içerisinde süpürme aracı ile program dâhilinde ve süpürme çalışmalarının yapılması,

- İlçemiz dâhilinde bulunan ibadethanelerin her hafta düzenli olarak temizliğinin yapılması,

- Tüm okullarımızda Eğitim- Öğretim yılı öncesi ve yıl içeresinde genel bahçe ve çevre temizlik çalışmalarının yapılması,

 
İlçemiz genelinde tüm okullar Belediye Çevre ve Temizlik ekipleri öğrencilerin daha sağlıklı ve huzurlu bir ortamda eğitim görebilmesi amacıyla eğitim öncesi ve yıl içeresinde genel bahçe ve çevre temizlik çalışmaları tüm okullarda aralıksız olarak sürdürülmektedir.  
   
     
   
 
   

- Trafiğin aksamaması, Vatandaşlarımızın problem yaşamaması için Ana cadde ve sokaklarda konteyner ceb çalışmalarının yapılması,

- İlçemiz genelinde belirlenen noktalara eklenen Bayat ekmeklerin geri kazanılma için kutularının toplanıp, yem fabrikalarına gönderme işlemlerinin yapılması,

- 2016 Yılı içerisinde İlçe Genelinde 1.000 adet konteyner yenilendi.

- İlçemizde gün içi insan sirkülasyonunun çok olduğu tespit edilen (kamu kurumları, hastane, kahvehane, yolcu durakları vb.) stratejik noktalara sigara izmarit bölümü ve çöp atma haznesinin     bir ara dayanıklı 200 adet çöp hazneli sigaralık monte işlemi yapılmıştır.

- 16 mahalleye denk gelecek şekilde özellikle cadde ve meydanlar gibi stratejik noktalara monte edilmek üzere 2. etap 5m3 50 adet koku hapseden su sızdırmazlık özelliği ve son teknolojiye sahip olan yeraltı konteynerlerimiz monte edilerek hizmete sunulmuştur.

- Çöp çıkarma saatlerini duyurmak amacıyla 10.0000 adet el broşürü ve 500 adet bez afiş ile tanıtım çalışmaları yapılmıştır.

- Temizlik kurallarına uymayan vatandaşları 7/24 fotoğraf ve adres bilgisi ile paylaşabilecekleri bir data hattı oluşturduk. Hattımızın numarası 0532 205 5 666 olarak tüm vatandaşlara duyurduk. Tanıtım Çalışmaları yaptık.  Amacımız; Kurallara uymayanları vatandaşlarımızın desteği ve zabıtamızın çalışmaları sonrasında tespit edip gerekli cezai işlemleri uygulamak.

- Temizlik ile ilgili konulardaki şikâyet ve talepleri değerlendirmek, gereğinin yapılması için ilgili kişi, kurum, kuruluş ve işletmelere sorunu ileterek gereğinin yapılmasını sağlamak,

-  Yapılan uyarılara uymayanları kanun ve yönetmeliklerde belirtilen yasal prosedürün uygulanması için Temizlik Zabıta ekibimiz ile çalışmalarda bulunmak,  

- Personellerimizin motivasyonu arttırmak ve desteklemek amacıyla, organizasyonlar düzenlenmesi,

 

- Toplu Bahar Temizliği Projesi adı altında mahallelerimizde genel temizlik çalışmaları yapılmıştır.

 

- "Temizlikte Farkındalık Çocuklukta Başlar Projemiz" ile İlçemizde ki okullarda okuyan öğrencilerden her mahallemizi temsili 16 öğrenci seçtik. Öğrenciler sokakları temizleyerek farkındalık oluşturmaya çalıştılar. Minik formaları ellerinde ki süpürgeleri ile çevremizi kirletmeyelim duyarlı olalım mesajı verdiler.  Başkanımız ödül ve sertifikalarını takdim etti. Tüm çocuklarımıza temizliğin önemini aktaracağız.

 

- Temizlikte Farkındalık Çocuklukta Başlar projemizde seçilen çocuklara ödül olarak at ziyaretine götürdük. Çocuklarımıza temizliğin önemi ile hayvan sevgisini aktaracağız.

 

 

- 2016 yılında en iyi çalışan 17 personelimizi seçerek ödül ve Başarı Belgeleri Başkanımız tarafından takdim edildi.

- Gaziosmanpaşa’da tüm sokaklara, mahallelere ve caddelere eşit hizmet sunuyoruz. Temizlik İşleri Müdürlüğü olarak daha yaşanılabilir bir çevrenin temellerini vatandaşlarımızın katkılarıyla birlikte atıyoruz.