Sedat Balkanlı Parkı


Sedat Balkanlı Parkı

 

    Fevzi Çakmak mahallesinde bulunan parkımız toplamda 14775 m2 olup, ilçemizin en büyük parklarından biri olma özelliğine sahiptir.

    Gaziosmanpaşa’nın 2000 m2 büyüklüğü ile en büyük çocuk oyun alanına sahip olacak parkımızda farklı yaş gruplarına hitap eden çeşitli alternatiflerin yanında, engelsiz oyun grupları kullanılacaktır. Oyun alanları yaş grupları dikkate alınarak ayrı yerlerde değerlendirilmiştir. Çocukların su ile eğlenceli vakit geçirebilecekleri, yeni ve farklı tasarım oyun grupları ile ufuklarını geliştirecekleri ayrı bir su parkı da oluşturulmuştur.

    Gençlerin sporla buluşmalarını sağlamak maksadıyla 570 m2 lik futbol sahası tasarlanmıştır.

    Vatandaşların doğa ile iç içe hissetmelerini sağlamak amacı ile 313 m’lik yürüyüş yolu oluşturulup etrafı ağaçlandırılacaktır.

    Park içinde tasarlanan 160 m2 lik bir alan, fitness aletleri ile halkımızın hizmetine sunulacaktır.

    Parkı cazibe merkezi haline getirmek amacı ile ana akslarda atlamalı su nozulu ve kokulu bitkilerle çekiciliği artırılmış arkatlar tasarlanmıştır.

    Halkın doğa ile bütünleşip rekreaktif faaliyetlerini yerine getirmeleri amacı ile özel tasarım ağaç altı oturma birimleri kullanılacaktır.

   Park içerisinde yetişkin herdem yeşil ve yaprak döken ağaçlar dikilecek, çalı grupları ve çiçek parterleri ile parka renkli ve canlı bir görünüm kazandırılacaktır.

   Güvenlik için park çevresi ferforje ile çevrilecek, parka otomatik sulama sistemi ve elektrik tesisatı geçirilecek, dekoratif aydınlatma ve çim serimi ile proje tamamlanacaktır.