Rumeli Ezgileriyle Gaziosmanpaşa’da Balkan Rüzgârı Esti

29.07.2018


Rumeli Ezgileriyle Gaziosmanpaşa’da Balkan Rüzgârı Esti

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültürel Etkinlikler Müdürlüğünün organize ettiği Gaziosmanpaşa’da Yaz Neşesi Konserleri tüm hızıyla devam ediyor. Etkinlilkler kapsamında TRT sanatçısı Sabriye Sayın, gönüllere hitap eden Rumeli türkülerini Gaziosmanpaşalılar için seslendirdi. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin organize ettiği Gaziosmanpaşa'da Yaz Neşesi etkinlikleri kapsamında, sevilen sanatçı Sabriye Sayın Gaziosmanpaşalılarla bir araya geldi. Gaziosmanpaşa Meydanı'nda düzenlenen etkinlikte, TRT Sanatçısı Sabriye Sayın'ın seslendirdiği Rumeli Ezgileri, Gaziosmanpaşa'da Balkan rüzgarı estirdi.

Halk Müziği sanatçısı Sabriye Sayın, "Göçmen Kızı"  "Dar Gelir Osman Agam"  "Arabaya Taş Koydum" gibi Rumeli türkülerini seslendirdi. Gaziosmanpaşa'da yaşayan göçmen vatandaşlar da Balkan türküleri eşliğinde Rumeli kasap havası oynadı.Karadeniz ve Anadolu'nun çeşitli yörelerinden türkülerin de seslendirildiği konserde vatandaşlar keyifli bir hafta sonu yaşadı.

Yaz Neşesi etkinlikleri, 2 Eylül Cumartesi Orhan Çakmak ve 3 Eylül Pazar günü Resul Aydemir konserleriyle Gaziosmanpaşa Meydanı'nda devam edecek.