Rahmi Olcay, Balkan İlahileri ile Unutulmaz bir Gece Yaşattı

14.03.2018


Rahmi Olcay, Balkan İlahileri ile Unutulmaz bir Gece Yaşattı

 

Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin düzenlediği Balkan İlahileri programında sahne alan Tasavvuf Sanatçısı Rahmi Olcay, birbirinden güzel eserlerini Gaziosmanpaşalılar için seslendirdi. Balkanlarla gönül köprüsünün kurulduğu gecede, dinleyiciler duygu yüklü anlar yaşadı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Gaziosmanpaşa Belediyesi ve ilçede faaliyet gösteren Batı Trakya derneklerinin iş birliğiyle düzenlenen programa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikte, tasavvuf müziğinin güçlü ismi Rahmi Olcay, Gaziosmanpaşalılara unutulmaz bir gece yaşattı.

“BALKANLARI TÜRKİYE’YE GETİRMEK İSTEDİK”

“Evlad-ı Fatihan olarak gördüğümüz Balkanlarla bir gönül birlikteliğimiz var. Bugün Balkanları Türkiye’ye getirmek istedik” diyen Olcay, Boşnak ve Makedon ilahilerinin eşsiz eserlerini Gaziosmanpaşalılar için seslendirdi. Türkçe ve Boşnakça ilahiler seslendiren Rahmi Olcay, sesiyle dinleyenleri büyüledi. Davetliler arasında bulunan ünlü ilahiyatçı Mustafa Yanık da bir kaside okudu. Programın sonunda Afrin’de görev yapan kahraman Mehmetçik de unutulmadı. Afrin’deki askerlerimiz ve vatan uğruna şehit düşen tüm kahramanlarımız için dualar edilip, salat-ü selam getirildi.