Orman Haftasına Özel 600 Öğrencimize Fidan Dağıttık

21.03.2018


Orman Haftasına Özel 600 Öğrencimize Fidan Dağıttık

 

Orman Haftası ve Down Sendromlular Farkındalık Günü dolayısıyla down sendromlu çocuklar, yeşilin ve doğanın önemine dikkat çekmek için öğrencilere fidan dağıttı. Etkinlikte, hava kalitesi ölçüm aracı ile hava kirliliğinin oranı belirlenerek temiz havanın önemine de değinildi.

 Gaziosmanpaşa Belediyesi, Orman Haftası ve Down Sendromlular Farkındalık Günü dolayısıyla bir dizi etkinlik düzenledi. Down sendromlu çocuklar, yeşilin, doğanın, ve ormanın önemine dikkat çekmek için öğrencilere fidan dağıttı. Gaziosmanpaşa Meydanı'nda gerçekleştirilen etkinliğe Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Berber de katıldı.

Farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen etkinlikte fidan dağıtımının ardından Hava Kalitesi Ölçüm Aracı ile hava kirliliğinin oranı belirlenerek temiz hava ve temiz çevre konusunda öğrenciler bilgilendirildi. 

“ÇOCUKLARIMIZIN DOĞAYA VE ÇEVREYE SAHİP ÇIKMASI GELECEK ADINA BİZE UMUT VERİYOR"

Down Sendromlular Farkındalık Günü ve Orman Haftası’nın bir arada olmasına dikkat çeken Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Berber,  “Çocukların, temiz havanın önemini hissetmesi bakımından fidan dağıtıyoruz. Aynı zamanda down sendromlu çocuklarımızın bu fidanları dağıtması ayrı bir farkındalık oldu. Çevremizin temiz tutulması için hava ölçüm cihazı ile soluduğumuz havayı ölçerek hava kirliliğine karşı çocuklarımızı bilinçlendirdik. Bu anlamda çocuklarımızın doğaya ve çevreye sahip çıkması, gelecek adına bizlere umut veriyor” ifadelerini kullandı.