Okullar Spor Salonları İle Donatılıyor

12.04.2018


Okullar Spor Salonları İle Donatılıyor

 

Modern mekânlarda spor yapma imkânı sağlayarak, öğrencilerde spora teşviği arttırmak ve milli sporcular yetiştirmeyi amaçlayan Gaziosmanpaşa Belediyesi, okullara kapalı spor salonları kazandırmaya devam ediyor.

Gaziosmanpaşa Belediyesi öğrencilere spor sevgisi ve bilincini kazandırmak, çağdaş ve kaliteli yöntemlerle spor yapma alışkanlığını yaygınlaştırmak amacıyla okullara kapalı spor salonları yapmaya devam ediyor. Emine Sabit Büyükbayrak İlkokulu ve Kardelen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde spor salonu inşaatları sürüyor. Okul öğrencilerinin beden eğitimi ve spor aktivitelerinin gerçekleştirilmesinin yanı sıra okul saatleri dışında ve tatil günlerinde de değerlendirebileceği yeni spor salonları, sportif gelişimlerine büyük katkı sağlayacak.

HEDEF MİLLİ SPORCULAR YETİŞTİRMEK

Okullara inşa edilen çok amaçlı kapalı spor salonları, basketbol, voleybol, masa tenisi, badminton, boks, hentbol, judo, taekwondo, karate, güreş ve kick boks gibi birçok sporun yapılmasına imkan tanıyacak. Okul spor salonlarındaki çalışmalar ile çocukların sportif yeteneklerini değerlendirip yönlendirerek uluslararası çapta milli formaya hizmet edecek sporcular kazandırmak hedefleniyor.

SPORTİF ALT YAPI MEYVELERİNİ VERİYOR

Gaziosmanpaşa Belediyesi, öğrencilerin eğitim gördüğü alanların daha elverişli koşullara sahip olması için yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Ders aralarında spor ve eğlence amaçlı kullanılan bahçeler modern standartlarla yeniden düzenlendi. Sağlanan hizmetler ve çağdaş spor anlayışıyla çocuklarda ve gençlerde spor alt yapısını oluşturmayı amaçlayan Gaziosmanpaşa Belediyesi, genç sporcularının aldığı başarılarla da takdir topluyor. Kick boks, karate, taekwando, badminton ve muay thaide ulusal ve uluslararası alanda kazanılan şampiyonluklar ilçe halkının göğsünü kabartıyor.