Öğrenciler Sınavların Stresini Piknik Şöleninde Attı

30.07.2019


Öğrenciler Sınavların Stresini Piknik Şöleninde Attı

 

Gaziosmanpaşa'da öğrenciler sınav stresini piknik şöleninde attı. Spor aktivitelerinden sanata, zeka oyunlarından geleneksel yarışmalara sahne olan piknikte çocuklar hem eğlendi hem de yeteneklerini sergiledi.

Gaziosmanpaşa Belediyesi, öğrenciler ve ailelerinin hem sınavların stresini atmaları, hem de doğayla iç içe bir ortamda gönüllerince eğlenmeleri için piknik şöleni organize etti. Gaziosmanpaşa Belediyesi Millet Bahçesi'nde gerçekleştirilen etkinliğe, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta’nın yanı sıra belediyenin yaz okullarında eğitim gören çocuklar ve aileleri katıldı.

"70 FARKLI BRANŞTA ÇOCUKLARA EĞİTİM VERDİK"

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, "Yaz okullarımızdaki ve bilgi evlerimizdeki öğrencilerimize burada etkinlik kapsamında spor ve diğer faaliyetleri yaptırıyoruz. 70 ayrı alanda çocuklarımıza eğitim verdik. Bugün bunun bir denemesini yapıyoruz. Çocukların mutluluğunu paylaşmak bizi mutlu ediyor. Onları aileleriyle birlikte burada ağırlıyoruz. Aileleriyle birlikte burada 2 bin öğrencimiz var. Yaz ortasında yaptıkları faaliyetleri bizlere gösteriyorlar. Bundan sonra yapacakları ile ilgili de motivasyon yakalamış oluyorlar" dedi.

ÇOCUKLAR YETENEKLERİNİ SERGİLEDİ

2 bin kişinin katıldığı piknikte öğrenciler, yaz okullarından öğrendikleriyle hünerlerini sergiledi. Basketbol, voleybol, okçuluk, karate, tekvando ve satrançta gösteri müsabakaları yapan çocuklar, gitar ve zeka oyunları alanlarında da yeteneklerini sergileyerek keyifli dakikalar geçirdi. Geleneksel piknik etkinliklerinin de unutulmadığı piknik şöleninde çocuklar, çuval yarışı, uçurtma uçurtma, kaşıkla yumurta taşıma, ip atlama gibi oyunlarda kıyasıya yarıştı. Özel çocukların dans gösterisi ise büyük beğeni topladı.

"ÇOCUKLARIM KARATEYE VE FUTBOLA GİDİYOR"

Gönüllerince eğlendiklerini söyleyen Seda Yumrukçal, "Çocuklarımızı eğlendirmeye getirdik. Belediyenin düzenlediği bütün yaz okullarına gönderiyorum. Çocuklarım karateye ve futbola gidiyor. Bilge evlerine gönderiyorum" diye konuştu.

Piknikte olduğundan dolayı mutluluk duyduğunu dile getiren Eymen Naşal, "Ben buraya geldiğimden dolayı mutluluk duyuyorum. İyi ki böyle bir ormana geldik. Bizde eğleneceğiz. Cumartesi, Pazar yazlığımıza gidiyoruz. Diğer hafta arası da kurslara gidiyoruz" ifadelerini kullandı.