Minik Temizlik Elçileri Görev Başında

22.11.2017


Minik Temizlik Elçileri Görev Başında

 

Daha temiz bir Gaziosmanpaşa için el ele veren minikler, ellerine aldıkları süpürge ve faraşla ilçenin caddelerinde temizlik yaparak vatandaşlara uyarılarda bulundu.   

Gaziosmanpaşa Belediyesi, geçen yıl hayata geçirdiği ‘Temizlikte Farkındalık Çocuklukta Başlar’ projesini sürdürmeye devam ediyor. Bu kapsamda projenin uygulandığı Ülkü Ortaokulu ve Bekir Sami Dedeoğlu İlkokulu’ndan sonra bu kez de Şükrü Yemenicioğlu İlkokulu öğrencileriyle birlikte temiz ve güzel bir çevrenin oluşmasında farkındalık oluşturmak amacıyla bir etkinlik düzenlendi.

Küçükköy Meydanı Saat Kulesi önünde bir araya gelen öğrenciler Şükrü Yemenicioğlu İlkokulu’na kadar ellerine aldıkları süpürge ve faraşla temizlik yaparak vatandaşlara uyarılarda bulundu. Esnaflara temiz bir çevre için yapılması gerekenlerin yazıldığı broşürler de dağıtan öğrencileri, bu etkinlikte Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta yalnız bırakmadı. Başkan Usta, çocuklarla birlikte eline süpürgeyi alıp sokakları temizledi.

Temizlik yaparak Şükrü Yemenicioğlu İlkokulu’na giden öğrenciler, okulda da temizlik ve çevre temalı şiirler okudu. Ardından temiz çevre konusundaki çabalarından dolayı öğrencilere Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta tarafından “En Temiz Öğrenci Belgesi” verildi.

“ÇOCUKLAR, ÇEVREYİ KİRLETENLERE ÖRNEK DAVRANIŞ SERGİLEMİŞ OLACAKLAR”

 Proje ile çevreyi kirleten vatandaşlara dikkat çekmek olduğunu vurgulayan Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta , “Çevremiz için en önemli 3 unsur hava, su ve topraktır. Bu üç unsuru yok edersek geleceğimizi de yok etmiş oluruz. Biz de çevreyi kirletenlere karşı duyarlılık oluşturmak, uyarıda bulunmak ve örnek olmak için böyle bir projeyi hayata geçirdik. Bu etkinliği gerçekleştirdiğimiz üçüncü okulumuz. İlçedeki tüm okullarda devam edecek olan bu projeyle çocuklarımıza temizlik kültürünü öğretirsek, onlar da gelecekte daha temiz bir çevre sorumluluğunu üstlenmek durumunda kalacaklar. Çevreyi kirletenlere örnek davranış sergilemiş olacaklar” dedi.