Mimar ve Mühendisler Yeni Türkiye İçin Buluştu


Mimar ve Mühendisler Yeni Türkiye İçin Buluştu

Başkan Usta, Kentsel Dönüşüm Projeleriyle Gaziosmanpaşa'nın yeniden inşaasında desteklerini esirgemeyen mimar ve mühendislerle bir araya geldi. Usta, ''Gaziosmanpaşa'nın değişen ve gelişen Türkiye'ye entegre olabilmesi için hayata geçirmeyi planladığımız 3 proje var. Kentsel dönüşüm, bireysel belediyecilik, mobil belediyecilik. Bu oluşturduğumuz projelerin hayata geçirilebilmesi için en çok siz  mimar ve mühendislerin tespit ve önerilerine ihtiyacımız var'' dedi. 

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, ilçedeki mimar ve mühendislerle bir araya geldi. Organizasyona AK Parti İstanbul Milletvekili Ali Sarıkaya da katıldı. ''Mimar ve Mühendisler Buluşuyor, Yeni Türkiye'yi Konuşuyor'' isimli programda ilk olarak Gaziosmanpaşa'da devam eden 16 yatırım projesinin gösterildiği bir tanıtım filmi izletildi. İnteraktif bir katılım içerisinde gerçekleştirilen programda  Başkan Usta, Gaziosmanpaşa'nın geleceğine yönelik açıklamalarda bulundu. Gelişen ve değişen Türkiye'de kentsel dönüşümün önemine dikkat çeken Usta, ''Kentsel Dönüşüm'ü ilçemizin %38'lik kısmında başlattık. Bu yıl içinde 5 temel daha atacağız. Hatta kentsel dönüşüm alanlarının dışında kalan bölgelerimizde de bu uygulamayı hayata geçireceğiz. Böylece kentsel dönüşümü topluca ilçe genelimize yaymış olacağız'' dedi. 

Kentsel dönüşüm dışında hayata geçirilmesi planlanan ve e-imzanın bir sonraki aşaması olan mobil belediyeciliği de şu sözlerle açıkladı: ''Hiç belediyeye gelmeden, sadece ofislerinizden, evlerinizden mobil ortamında kendi projenizi sisteme yükleyip aldığınız numaralarla birlikte takip etme imkanı sunarak, belediyeye gelmeden projeden neticeye gidebilecek konuma gelmeyi hedefliyoruz. Ayrıca bir başka projemiz de bireysel belediyecilik. Bu çalışmayla tüm vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılayabilecek verileri oluşturacak bir konsept oluşturduk. Telefon, sosyal medya, çağrı merkezi ve daha birçok alanda vatandaşlarımızın bize ulaşması haricinde bir de saha ekiplerimizle evlere gidilerek aldığımız bilgilerden oluşturduğumuz havuz üzerinden her türlü detaylı bilgiyi alıyoruz. Bu süreçte onların analizlerini yapıyoruz ve o analizlerden kişiye göre mahalle ya da sokak üzerinden özel taleplerini değerlendirebilecek bireysel belediyeciliği hayata geçiriyoruz ve bunu daha da ileriye taşımayı düşünüyoruz.'' diye konuştu.

Referanduma da değinen Başkan Usta ''Ülkemizin bir daha 7 Haziran gibi süreci yaşamaması ve 1 Kasım'dan sonraki istikrarı devam ettirebilmesi için 16 Nisan'da evet diyoruz.'' dedi. 

Düzenlenen yemekli toplantıya AK Parti İstanbul Milletvekili Ali Sarıkaya da katıldı. Sarıkaya Türkiye'nin 2023, 2053, 2071 hedeflerinin olduğunu dile getirerek ''Yatırımların yapılabilmesi için istikrarlı bir Türkiye lazım bu da mimarların desteğiyle olur. İnşallah Cumhuriyetimizin 100. yılında ekonomi olarak dünyada 10. sırada olmayı hedefliyoruz.'' dedi.