M. Selim BİLMEN

HAKKINDA

1979 yılında İstanbul`da dünyaya geldi. 2001 yılında İstanbul Üni. İktisat Fakültesinden, 2010 yılında Marmara Üni. Mali Hukuk Bilim Dalı Yüksek Lisans Programından mezun oldu. Halen İstanbul Üni. Maliye Bilim Dalında doktora çalışmalarına devam etmektedir. 2005 yılında Serbest Muhasebeci MM ünvanını almaya hak kazanmış ve bağımsız olarak özel sektörde Mali Müşavirlik hizmeti vermeye başlamıştır.
2002 yılından 2009 yılına Ak Parti İstanbul İl Gençlik Kollarında Yönetim ve Yürütme Kurulu Üyelikleri yapmıştır. 2009 yılından itibaren İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ve Gaziosmanpaşa Meclis Üyeliği görevlerini yerine getirmektedir.
Bu sürede 2 dönem İstanbul Büyükşehir Belediyesi Encümen Üyeliği,3 Dönem İstanbul Büyükşehir Belediyesi Plan Bütçe Komisyonu Üyeliği, 4 dönem Gaziosmanpaşa Belediyesi Plan Bütçe Komisyonu Başkanlığı, 5 dönem Gaziosmanpaşa Belediyesi Denetim Komisyonu Başkanlığı, 2 dönem AK Parti Gaziosmanpaşa Belediyesi Meclis Grubu Başkan Vekilliği görevlerini yerine getirmiştir. Evli ve 4 çocuk babası olan Bilmen, iyi derecede ingilizce bilmektedir.
Mezun Olduğu Okullar İstanbul Üniversitesi - İktisat (Lisans)
Marmara Üniversitesi -Maliye (Yüksek Lisans)
İstanbul Üniversitesi - Maliye (Doktora Devam ediyor.)
İş ve Siyasi Deneyim 15 Yıllık muhasebe meslek mensubu olup son 9 yıl mali müşavir olarak devam etmektedir.

E-Posta : selimbilmen@gaziosmanpasa.bel.tr