Küçükköy Meydanı Saat Kulesi’yle bir başka güzel

Gaziosmanpaşa Belediyesi, Küçükköy’de yeniden düzenlenen meydanına kurulan Saat Kulesi semte ayrı bir güzellik kattı...

Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin ilçenin daha güzel bir görünüme kavuşması için yaptığı çalışmalara bir yenisi eklendi. Gaziosmanpaşa Küçükköy Meydanı’na kurulan Saat Kulesi, semte ayrı bir güzellik ve estetik kattı. Saat Kulesi 3 kattan oluşuyor. İlk katta Büyük Selçuklu devletini simgeleyen “Selçuklu Yıldızı” kullanılırken, Orta katta “Osmanlı İmparatorluğu Arması” kullanıldı. En üst katta Türkiye Cumhuriyeti Devletini simgeleyen “Ay Yıldız” bulunuyor.

Kavşak noktası olan Küçükköy’de tüm yönlerden rahatlıkla görülebilen Saat Kulesi’nin zemin alanı 3,5 m x 3,5 m, yüksekliği 10,60 m. olarak tasarlandı. Kulenin imalatında metal konstrüksiyon üzerine cam elyaf takviyeli polyester dokuma kullanıldı. Kulenin her katı ayrı ayrı gün ışığı tonunda aydınlatıldı. Dört yönlü olan kulenin en üst katta bulunan saati her yönden görülebiliyor.

Saat Kulesinde bulunan saat, elektrik kesintisi, arıza vb. sebeplerle durması halinde kendisini GPS üzerinden otomatik olarak ayarlayarak güncel zamana geliyor.

İlçedeki değişim ve dönüşüm hamlesinin mimarı Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ise “Gaziosmanpaşa ilçemizin simgesi haline geleceğine inandığımız saat kulesi halkımıza hayırlı olsun” diye konuştu.