Komşuluk ve Merhameti En İyi Anlatan Fotoğraflar Gaziosmanpaşa’da Sergilendi

13.02.2018

Gaziosmanpaşa Belediyesi, “Komşuluk ve Merhamet” temalı fotoğraf yarışmasına katılan fotoğrafların yer aldığı bir sergi düzenledi. Sergide jüri tarafından ödüle layık görülen fotoğrafların sahipleri de ödüllendirildi.

Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin komşuluk, merhamet, dayanışma gibi değerlerin yaygınlaşması amacıyla düzenlediği “Komşuluk ve Merhamet” temalı fotoğraf yarışması sonuçlandı. Gaziosmanpaşa Kültür ve Sanat Merkezi’nde katılımcıların yarıştığı fotoğrafların yer aldığı bir sergi düzenlendi. Sergide birbirinden güzel fotoğraflar sanatseverlerle buluşturuldu. Ayrıca ödüle layık görülen fotoğrafların sahiplerine ödülleri de takdim edildi.

‘‘AMACIMIZ GENÇLERİ SANATA TEŞVİK ETMEK’’

Sergiye, Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Zekeriya Eroğlu’nun yanı sıra ilçedeki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve sanatseverler katıldı. Ödül töreninin ardından bir konuşma gerçekleştiren Eroğlu, “ Biz her yıl farklı başlıklarda fotoğraf yarışmaları düzenliyoruz. Daha önce de balkonlarınızı çiçeklendirdiğiniz fotoğraflarla ilgili bir yarışma düzenlemiştik. Bu seferki konumuz komşuluk ve merhamet oldu. Bizim amacımız komşuluğu insanımıza yeniden göstererek güçlendirmek aynı zamanda merhamet başlığıyla da insanımızın içindeki merhameti fotoğraflarla yansıtmalarını istedik. Bu değerlerin toplumumuzda yaygınlaşmasını ve güçlenmesini hedefliyoruz. Bu organizasyon aynı zamanda gençlerimizi sanata teşvik etmek amacı da taşıyor. Katılım gösteren tüm vatandaşlarımıza ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Yarışmada ödül kazanan fotoğraflar ise sırayla şu şekilde oldu;

1.lik Ödülü Kazanan Fotoğraf

2.lik Ödülü Kazanan Fotoğraf

3.lük Ödülü Kazanan Fotoğraf

4.lük Ödülü Kazanan Fotoğraf

5.lik Ödülü Kazanan Fotoğraf