Kentsel Dönüşüm Projelerimiz

Gelecek nesillere daha güzel, daha yaşanabilir ve yaşamaktan gurur duydukları bir Gaziosmanpaşa inşa etme hedefiyle yola çıktık. İstanbul’un en büyük kentsel dönüşüm alanına sahip olan ilçemizde öncelikle deprem ve doğal afet riski bulunan bölgelerde öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamayı hedefliyoruz. Sadece yaşadığımız binayı değil, çevremizi ve yaşam koşullarımızı da değiştireceğimiz, çocuklarımızın ve gençlerimizin kültürel ve sosyal yeni imkanlara kavuşacağı bir Gaziosmanpaşa’yı kurmak için ilk adımlarımızı attık.

Kentsel Dönüşüm projelerimize halkımızla birlikte karar vererek, hep birlikte ortak geleceğimizi şekillendirmek temel amacımız. Önceliğimiz halkımızın güven, emniyet ve refah içinde yaşamasını sağlamak. Büyük bir şeffaflıkla ve vatandaşlarımızın güvenini kazanarak sürdürdüğümüz değişim ve dönüşüm sürecinin, çok zorlu olduğunun ve sabır gerektirdiğinin bilincindeyiz.

Türkiye’de ilk kez Master Plan dahilinde kentsel dönüşüm gerçekleştiren belediye olarak otoparklarıyla, sosyal donatı alanlarıyla, okullarıyla, sağlık ocaklarıyla, spor sahalarıyla planlı bir şehir inşa etmek için çalışmalarımızı başlattık.

Kentsel dönüşüm dolayısıyla Gaziosmanpaşamızın yüzde 40’ına yaklaşan bir alanında 13 bölgeyi “Riskli Alan” ilan ettik. İlçemizde yürütülen kentsel dönüşüm projeleri şu şekildedir:

Merkez Mahallesi İslambey Kentsel Dönüşüm Projesi

Pazariçi Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi

Yıldıztabya Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi

Sarıgöl Yenidoğan Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi

Bağlarbaşı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi

Fevzi Çakmak Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi

Yeni Mahalle Kentsel Dönüşüm Projesi

Mevlana Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi

Karayolları Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi

Karayolları Mahallesi 2. Etap Kentsöl Dönüşüm Projesi