Karne Şenliği muhteşem bir törenle kapandı


Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin gerçekleştirdiği Karne Şenliği’nin kapanış etkinliğinde yüzlerce çocuk eğlenceli bir gün geçirdi.

Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından 23 Ocak- 6 Şubat tarihleri arasında her gün saat 14.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilen Ara Tatil Çocuk Şenliği Gaziosmanpaşa Meydan’da gerçekleştirilen güzel bir etkinlikle son buldu. Aileleriyle birlikte kapanış etkinliğine gelen yüzlerce çocuk tiyatro gösterileri, meddah, Hacivat Karagöz, illüzyon, palyaço ve şişme maskot gösterilerini seyrederek gönüllerince eğlendi. Etkinlikte çocuklarla biraraya gelen Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ise çocuklarla beraber şarkı söyledi. Yaptığı konuşmada çocukları böyle neşeli görmekten büyük mutluluk duyduklarını söyleyen Başkan Usta, kendisinin de bir dönem ilkokul 4. sınıflara öğretmenlik yaptığını ifade etti. Çocuklar ve gençler için yürüttükleri projelere de değinen Başkan Usta, ilçede iki adet Kapalı Spor Salonu yapıldığını sözlerine ekledi.

Etkinlik Başkan Usta’nın konuşmasının ardından çeşitli gösterilerle sürerken, çocuklara pamuk şeker, patlamış mısır ve meyve suyu da dağıtıldı.