Karayolları Mahallesi Yeni Bir Parka Daha Kavuştu

22.12.2017


Karayolları Mahallesi Yeni Bir Parka Daha Kavuştu

 

Gaziosmanpaşa Belediyesi, Karayolları Mahallesi’ndeki sanayi bölgesini geliştirmek ve yeşillendirmek adına yeni bir parkı hizmete sundu. 1800 metrekare olan parka İslam’ın ilk kıblesi olan Kudüs şehrinin ismi verildi.

    Gaziosmanpaşa Belediyesi, Karayolları Mahallesi’ndeki sanayi bölgesini geliştirmek ve yeşillendirmek adına yaptırmış olduğu Kudüs parkının açılışını gerçekleştirdi. 562. sokakta yapılan parkın açılış törenine Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta’nın yanı sıra mahalle muhtarları, ilçe meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Katılımcılarla birlikte parkın açılışını gerçekleştiren Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, vatandaşlardan gelen yoğun istek üzerine parkın adının Kudüs olacağını açıkladı. Park ile birlikte sanayi bölgesini yeşillendirmek adına çok sayıda yetişkin ağaç yerinden söküldü ve parka nakledildi. Kudüs Park’ı böylece sanayi bölgesindeki ilk park olarak mahallelilerin hizmetine açıldı.

‘‘BU PARK İLE BİR NEVİ AĞAÇ DÖNÜŞÜMÜNÜ DE YAPMIŞ OLDUK’’ 

    Yeşilliğin herkesin arzu ettiği bir ortam olduğunu ifade eden Başkan Usta, “Biz ilçemizde geçen yıl bir yeşillik seferberliği başlatmıştık, boş bulduğumuz bölgelere ağaç ve park dikelim diye. Burası mezbelelikti ve sanayi içi olduğu için çöplük olarak bile kullanılabiliyordu. Mahalle dostlarımızdan burasının park olması adına talep geldi. Burasının başka bir özelliği daha var; farklı mekânlarda yapmış olduğumuz projelerin (otopark, eğitim alanı gibi) olduğu yerden kaldırmak zorunda olduğumuz ağaçları buraya diktik. Park ile birlikte bir nevi ağaç dönüşümünü de yapmış olduk ve ilçemize bir park daha kazandırmış olduk” dedi.

‘‘KUDÜS’ÜN ANISINI BURADA YAŞATACAĞIZ’’

    15 Temmuz’da olduğu gibi Türkiye’nin girişimiyle dünyada Birleşmiş Milletler nezdinde dün bir tarih daha yazıldı diyerek sözlerine devam eden Başkan Usta, “Sayın Cumhurbaşkanımızın girişimiyle kırmızı çizgimiz olan Kudüs ile ilgili Birleşmiş Milletler’de bir karar çıktı. Dün Türkiye ve Müslümanlar için anlamlı bir gündü. Kudüs’ün bu anısını yaşatmak adına da buradaki gençlerimizle bir anket yaptık ve Kudüs ismi ortaya çıktı. Biz de mahallemizdeki bu parkımızda Kudüs isminin yaşamasını istiyoruz, hayırlı olsun” diye konuştu.