KAMUOYUNA DUYURULUR

01.08.2017


KAMUOYUNA DUYURULUR

 

BASINDA YER ALAN REZİDANS İÇİN GAZİOSMANPAŞA’DA CAMİİ YIKILIYOR HABERLERİNİN GERÇEĞİ YANSITMADIĞINDAN HALKIMIZI BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA AÇIKLAMA YAPILMASI GEREĞİ DUYULMUŞTUR.

HALK ARASINDA ÇİFTE MİNARELİ CAMİİ OLARAK BİLİNEN VE ARSA SAHİBİ TARAFINDAN 1960 LI YILLARDA SANAYİİ BÖLGESİ ÇALIŞANLARININ İBADET İHTİYAÇLARINI YAPABİLMESİ İÇİN MESCİD OLARAK ARSA SAHİBİ TARAFINDAN YAPTIRILIP  VE İLERLEYEN YILLARDA YETERLİ GÖRÜLMEYİP YİNE ARSA SAHİBİ TARAFINDAN CAMİİYE DÖNÜŞTÜRÜLMÜŞTÜR. SÖZ KONUSU CAMİİ KAMUYA AİT OLMAYIP ARSA SAHİBİ TARAFINDAN KENDİ ARSASI ÜZERİNE YAPILMIŞTIR.

AYRICA YAPI GÜNÜMÜZ ŞARTLARINA UYGUN OLMAYIP DEPREME DAYANIKLI OLMAKTAN UZAK OLMASI VE CAMİİNİN 400 M2 OLMASI GÜNÜMÜZ TALEPLERİNİ KARŞILAYAMAMASI ÜZERİNE KAMUOYU VE MÜFTÜLÜK TARAFINDAN DİKKATİMİZE SUNULMUŞTUR.

MÜLKİYET SAHİBİ BELEDİYEMİZE KENDİ TAPULU ARSASININ ÜZERİNE İMAR PLANINDAKİ TİCARET+KONUT OLAN İMAR HAKKINI KULLANMA TALEBİNDE BULUNMUŞTUR. AYRICA 400 M2 OLAN CAMİİNİN YERİNE 1200 METREKARE ARSA ÜZERİNE ALTINDA OTOPARK VE 1500 M2 KAPALI ALANA SAHİP OLAN CAMİİ İNŞAATI ARSA SAHİBİ TARAFINDAN YAPILIP KAMUYA ARSASI İLE BİRLİKTE DEVREDİLECEĞİ YAPILAN PROTOKOLLE BİRLİKTE PROJELENDİRİLMİŞTİR.

GÖRÜLDÜĞÜ ÜZERE CAMİİYİ YIKIP REZİDANS YAPILACAĞI İDDAASI TAMAMEN YALAN VE ÇARPITMA BİR İDDAADIR. 

 

KAMUOYUNUN BİLGİSİNE SAYGI İLE ARZ OLUNUR.