İşletme Müdürlüğü

 

Vedat ÖZDEMİR
İşletme Müdürü

Telefon : (212) 453 54 53 | Fax : (212) 453 54 90
E-Posta: vedatozdemir@gaziosmanpasa.bel.tr

1977 yılında Malatya ili Hekimhan ilçesinde doğdu ilk ve orta eğitimini İzmir ve Malatya’da tamamlamadı. Lise öğrenimini Mülga Tarım ve Köy İşleri Bakanlığına bağlı Malatya Ziraat Meslek Lisesinde yaptı. İnönü Üniversitesi Tarım Alet ve Makinaları bitirdikten sonra Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi “Tarım Teknolojileri” bölümünü tamamladı.

Çalıştığı Kurum ve Görev Süreleri

•    Gaziantep Tarım İl Müdürlüğü (1997-2001)
•    İstanbul Tarım İl Müdürlüğü (2001-2002)
•    Malatya Meyvecilik Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü (Araştırmacı, 2002-2005)
•    İstanbul Halkalı Peyzaj Meslek Lisesi ve Mülga Tarım ve Köyleri Bakanlığı Personel Hizmetleri Eğitim Merkezi Müdürlüğü (Eğitici Birim Koordinatör, 2005-2010)
•    Sakarya Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ( Müdür, 2010-2014)
•    Sakarya Büyükşehir Belediyesi Alt Yönetim Müdürlüğü ( V.Müdür, 2011-2013) 
•    Gaziosmanpaşa Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü (Müdür, 2014-2015)
•     Gaziosmanpaşa Belediyesi İşletme Müdürlüğü (Müdür, 2015- Halen)

Eğitim ve çalışma hayatı boyunca çeşitli eğitim programlarına katılmış, çok sayıda Mühendis, Teknisyenlere Mesleki ve Sosyal eğitimler vermiş olup, çalışma ve hayatı boyunca almış olduğu eğitim ve sertifikalar şunlardır.

•    Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Eğitimi Eğitici Belgesi ( Söke, Aydın)
•    Autocad Programı Eğitici Belgesi (Bahçeşehir Üniversitesi)
•    İş Makinaları Öğretici Belgesi (Ankara)
•    Tarım Yayımcısı Sertifikası (Ankara)
•    Sunum ve Ders anlatımı Tek. ile Eğitim Araçlarının kullanımı Eğiticisi Bel.(İstanbul)
•    Eğitimcilerin Eğitimi Belgesi (Aydın Üniversitesi)
•    Web Tasarımı (Ankara)
•    Azaltılmış Toprak İşleme Mekanizasyonu (Söke, Aydın)
•    Türk Gıda Sorumlu Yöneticilik Belgesi (İstanbul)
•    Eğitim Yayım ve Teknolojileri Belgesi (İstanbul)
•    Kontrolör Yetiştiriciliği Belgesi (Adana)
•    Arıcılık Belgesi (İzmir)
•    Sera Mekanizasyonu (Adana)

Ve benzeri eğitim ve sertifikalarına sahip olan Vedat ÖZDEMİR evli bir çocuk babasıdır.

1- Hizmet gereği kullanılan Binek türü araçların sevk ve idaresini yürütmek.
2- Sosyal ve kültürel amaçlı kullanıma tahsis edilen minibüs ve otobüslerin sevk ve idaresini yürütmek.
3- Belediye bünyesinde kullanılan bütün araçların yakıt ihtiyaçlarını karşılanması ve takibini yapmak.
4-Belediye Başkanlığı bünyesinde bulunan bütün telsizlerin tamiri bakımı ve alt yapı sistemlerinin kontrolü ve çalışır tutulması, oluşabilecek telsiz arızalarının giderilmesi için ilgili çalışmaları yürütmek.
5- Başkanlık binası ve diğer hizmet binalarının temizliğini yapmak veya yaptırmak.
6- Belediyemiz hizmet binalarına ait Elektrik, Su ve Doğalgaz faturalının takibi ve ödemelerinin sağlanması için gereğini yapmak.
7- Belediyemiz Merkez binada bulunan çay ocaklarının işletilmesini sağlamak.
8- Belediyemiz bünyesinde kullanılan Toplantı Salonlarının işletilmesi ve kiraya verilmesi işlemlerini yürütmek.
9- Yemekhanenin işletilmesi, İhtiyaçlarının karşılanması ve malzemelerinin temini için gerekenleri yapmak. 
10- Personel servislerinin sevk ve idaresini yürütmek. 
11- Belediye tasarrufunda olan taşınmazların ilgili kanun ve yönetmelikler çerçevesinde kiraya verilmesi için gerekli işlemleri yapmak.
12- Belediye Başkanlığı ve diğer hizmet binalarını sabotaj, yangın, yağma, yıkma gibi her çeşit tehdit ve tehlikelere karşı korumak.
13- Görev alanında işlenen suçların sorumlularını belirleyerek Görev alanında meydana gelen olaylarda suç ve delilleri muhafaza ederek Genel Kolluk Kuvvetlerine teslim etmek ve yardımcı olmak.
14- Sivil Savunma Teşkilatının görevlerinin yerine getirilmesinde yardımcı olmak.
15- Sorumluluk alanındaki giriş ve çıkışlarda kimlik kontrolü yapmak, girilmesi kayda bağlı yerlere görevli ve yetkili olmayanların girmesini engellemek.
16- 5188 sayılı kanuna göre koruma ve güvenlik planlarını hazırlanmasını sağlamak
17-Gaziosmanpaşa Belediye Başkanlığı ve bağlı birimlerin sivil savunma planını hazırlamak ve güncellemek, gerekli olan tesis, malzeme ve teçhizatlarını tedarik ve temini, mevcutların bakım ve korunmalarını takip etmek.
18-Sivil Savunma ekiplerinin kuruluş ve eğitimlerini yaptırmak.
19-Affet ve acil durum hallerinde müdahaleyi koordine etmek ve Belediye Başkanını bilgilendirmek.
20- Belediye Başkanı ve bağlı olduğu Başkan Yardımcısına karşı sorumludur.
21- Belediye Başkanı ve bağlı olduğu Başkan Yardımcısının verdiği idari ve diğer görevleri yürütür.

HİZMET REHBERİ

  1. ARAÇ TALEBİ:

İlçemiz sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlarımız, okullar, dernekler, vakıflar ve kamu kuruluşlarının araç talepleri ile cenaze yakınlarının defin nedeniyle araç taleplerinin yerine getirilmesi için yapılacak her türlü araç talepleri.

  1. Cenaze Nakil Talepleri

İlçemiz sınırları içerisinde ikamet eden vatandaşlarımızın vefatları halinde yakınları tarafından dilekçe ve ölüm belgesi ile başvurmaları halinde cenaze sahipleri ve yakınlarının nakli ile ilgili talepleri doğrultusunda araç hizmeti verilmektedir

  1. Sosyal, Kültürel ve Eğitim Faaliyet Talepleri

        İlçemiz sınırları içerisinde bulunan okullar, dernekler, vakıflar ve benzeri kamu kurum kuruluşların dilekçe ile talepleri doğrultusunda Sosyal, Kültürel ve Eğitim Faaliyetleri için yapılan araç talepleri mevcut araç sayımız oranında değerlendirilerek gerekli hizmet sağlanmaktadır.  

  1. Hasta ve Engelli Araç Talepleri

        İlçemiz sınırları içerisinde ikamet eden hasta ve engelli vatandaşlarımızın dilekçe ile engelli raporu ve durumlarını gösterir belgeleri ibraz etmeleri halinde istekleri doğrultusunda en yakın hastane, sağlık kuruluşu ve tedavi merkezlerinde gerekli sağlık hizmetlerini alabilmeleri için uygun araçlar ile hizmet sağlanmaktadır.

  1. Diyaliz Hastaları Araç Talepleri

        İlçemiz sınırları içerisinde ikamet eden diyaliz hastaları bir dilekçe ve hastane tedavi raporunu gösterir belgeliyi ibraz etmeleri halinde, istekleri doğrultusunda en yakın diyaliz merkezlerine tedavi süresince uygun araçlar ile hizmet almaları sağlanmaktadır.

  • Tüm araç talepleri uygun görüldüğü takdirde müsaadelik gözetilerek yapılmaktadır.
  1. KONFERANS VE MÜFTÜLÜK ÜSTÜ SALON TALEBİ

İlçemiz sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlarımız, okullar, dernekler, vakıflar, kamu kurum ve kuruluşlarının Sosyal, Kültür ve Eğitim faaliyetlerinde kullanılmak üzere bir dilekçe ile talep etmeleri halinde müsaadelik gözetilerek salon tahsisi yapılmaktadır. 

 

ÇALIŞMA FAALİYETLERİ

A) TEMİZLİK HİZMETLERİ:
Belediye ana binası ve bünyemizde kullanılan diğer hizmet binalarımızın İş sağlığı ve güvenliği kurallarına uyularak her gün düzenli olarak yeterli sayıda personel görevlendirilerek Bürolarda temizlik ve hijyen konusunda gerekli tüm önlemler alınarak temiz olması sağlanmaktadır.

B) ARAÇ HİZMETLERİ:
a) Belediyemiz hizmet araçları ile ilçemizde ikamet eden Engellilere, Hastalara, Fakirlere, Diğer Kamu Kurumlarına ve Belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere araçlar tahsis edilmiş olup, sevk ve idaresi yapılmaktadır.  
b) Belediyemiz tarafından halkımızın hizmetine sunulan Engelli araçlarıyla ilçemizde ikamet eden Engelli vatandaşlarımızın yüzme havuzlarına ve okudukları okullara ulaşımlarının sağlanması amacıyla araçlar tahsis edilmiştir. 
c) İlçemizde sınırlarında ikamet eden Diyaliz hastalarını hastaneye gidip dönmeleri için araç tahsis yapılmaktadır.
d) İlçemizde faaliyet gösteren Spor Kulüpleri'nin il içi ve il dışı Spor Müsabakalarına, Okulların il içi ve il dışı kültür gezilerine Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile koordineli olarak araç tahsisi yapılmaktadır. 
e) İlçemizde sınırları içerisinde ikamet eden vatandaşlarımızın cenazelerini defin etmek amacıyla il içi ve il dışı otobüs ve cenaze aracı tahsisi yapılmaktadır.

C) TOPLANTI SALONLARI HİZMETLERİ:
  Gelen yazılı talepler doğrultusunda yapılacak olan kültürel tüm toplantı ve eğitim çalışmaları için ayrıca Resmi kurumlara ve halkımıza Sosyal Faaliyetler ve çeşitli organizasyonlar amacıyla tahsis edilmektedir.

D) GÜVENLİK HİZMETLERİ:
Belediyemiz Merkez bina ve diğer hizmet binalarının park bahçe ve Sosyal Tesislerimizin sabotaj, yangın, yağma, yıkma gibi her çeşit tehdit ve tehlikelere karşı çalışanlarımızın ve halkımızın huzur ve güvenliği için her türlü tedbirler alınmaktadır. 

E) KİRALAMA HİZMETLERİ:
 İlçemiz sınırları içerisinde uygun görülen hizmet binaları, park büfeleri halkımıza en iyi hizmeti sağlamak amacı ile ilgili yönetmelik ve talimatlar doğrultusunda kiraya verilmek sureti ile ilçemiz halkının hizmetine sunulmaktadır.  

İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜNÜN PROJELERİ

a)    İlçemizde yaşayan engelli vatandaşlarımızın yaşam kalitesi attırmak sosyal ve sağlık hizmetlerine etkin hizmet almasını sağlamak için gerekli çalışmalar planlanmaktadır.

b)    İlçemizde yaşayan hasta ve vatandaşlarımızın yaşam kalitesi attırmak sosyal ve sağlık hizmetlerine etkin hizmet almasını sağlamak için gerekli çalışmalar planlanmaktadır.
c)    Mülkiyeti Belediyemiz uhdesinde bulunan işletilen tesislerde vatandaşlarımızın en iyi kalite hizmet almaları için çalışmalar planlanmaktadır.

d)    Belediyemizin hizmet binaları ve parklarda vatandaşlarımızın huzur içinde hizmet alabilmeleri için her türlü güvenlik tedbirlerinin etkinliğini artırmak için çalışmalar planlanmaktadır.