İlçemiz Yeşille Bütünleşmeye Devam Ediyor

18.01.2019


İlçemiz Yeşille Bütünleşmeye Devam Ediyor

 

Her geçen gün yeşille daha da özdeşleşen Gaziosmanpaşa’da, ağaçlandırma ve peyzaj düzenleme çalışmaları devam ediyor. Çalışmalar tamamlandığında ilçemiz şehir estetiğine yakışır daha şık bir görünüme kavuşacak.

Her geçen gün yeşille bütünleşen Gaziosmanpaşa’da; caddeler, bulvarlar, refüjler, parklar ağaçlandırılıyor. İlçeyi daha yeşil ve daha doğal bir görünüme kavuşturmayı amaçlayan Gaziosmanpaşa Belediyesi, caddelerde ağaçlandırma ve peyzaj düzenleme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Gaziosmanpaşa'da yeşil alanları korumak ve arttırmak için yapılan çevre düzenlemeleri kapsamında vatandaşların gün içerisinde faydalanabileceği yeşil alan, park ve bahçe olanakları genişletiliyor.

İlçe genelinde devam eden ağaçlandırma çalışmalarında ortam koşullarına uygun ağaçlar tercih ediliyor. Böylece ilçenin farklı noktalarında oluşturulan yeşil alanların kalıcı ve uzun ömürlü olması sağlanıyor. Çalışmalar tamamlandığında; Gaziosmanpaşa, yayaların nefes alabileceği, prestijli ve şehir estetiğine yakışır bir görünüme kavuşacak.