Gaziosmanpaşa’nın Ulaşım Ağı Genişlemeye Devam Ediyor

14.03.2019


Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta’nın girişimleriyle ilçede hizmet veren İETT otobüs sefer sayısı yüzde 15 arttı. Gaziosmanpaşa, her 500 metre mesafede bir otobüs durağı ağına sahip oldu.

Gaziosmanpaşa Belediyesi, İETT ile ortak çözümler üreterek ulaşımı rahatlatmaya devam ediyor. Vatandaşların trafikte geçirdiği zamanı en aza indirmek için ek seferler ve yeni hatlar art arda hizmete giriyor.

HER 500 METRE MESAFEDE BİR OTOBÜS DURAĞI

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta’nın girişimleriyle ilçede hizmet veren İETT otobüs sefer sayısı yüzde 15 arttı. Her 500 metre mesafede bir otobüs durağı ağına sahip olan Gaziosmanpaşa’da otobüs hatların sayısı 38 olurken, otobüs sayısı ise 322’ye ulaştı.

GAZİOSMANPAŞA YÜZME HAVUZU VE SPOR KOMPLEKSİ’NE ULAŞIM KOLAYLAŞTI

Vatandaşların talepleri doğrultusunda harekete geçen Gaziosmanpaşa Belediyesi, 38M Cevatpaşa-Küçükköy-Mecidiyeköy hattının güzergâhına Gaziosmanpaşa Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi’nin eklenmesini sağladı. 3 araç ve 18 sefer ile hizmet veren 38 M, spor tesisine ulaşımda büyük kolaylık sağlıyor.

GAZİOSMANPAŞA’DAN BEŞİKTAŞ’A YENİ HAT MÜJDESİ

Daha önce ara sefer olarak hizmet veren Gaziosmanpaşa - Beşiktaş seferleri, 4 adet otobüs daha eklenerek hatta dönüştürüldü. 55B kodu verilen Gaziosmanpaşa - Beşiktaş hattı, sefer sayısı artırılmış olarak vatandaşlara hizmete vermeye başladı. Gaziosmanpaşa Belediyesi durağından hareket edecek yeni hat, Gaziosmanpaşa’da Bozhane, Tepebaşı, Ordu Caddesi ve Pazariçi duraklarından geçecek. Sefer, Bomonti ve Dolmabahçe’den geçerek Beşiktaş İskelesi’ne ulaşacak.

EMİNÖNÜ VE TAKSİM’E YENİ HATLAR

Küçükköy-Taksim güzergâhında hizmet veren 38T hattına ise Fevzi Çakmak çıkışlı yeni bir hat daha eklendi. 38KT kod ismini alan Fevzi Çakmak-Küçükköy-Taksim hattı 2 araç ve 17 sefer ile hizmet veriyor. 38T ve 38E Küçükköy-Eminönü hatlarının başlangıç noktalarında da değişikliğe gidiliyor. Her iki hattın başlangıç noktaları 350 metre uzatılarak Poligon Caddesi ve okullar bölgesine hizmet vermesi sağlanacak.