Gaziosmanpaşalı Kadınlara Girişimcilik Eğitimi

08.02.2018


Gaziosmanpaşalı Kadınlara Girişimcilik Eğitimi

 

Gaziosmanpaşa’da yaşayan ev hanımlarına özel “Girişimci Kadın Konferansı” düzenlendi.  İletişim Uzmanı Sema Polat moderatörlüğünde gercekleştirilen konferansta, girişimci iş kadını Elif Adem, kendi başarı hikayesini anlatarak ev hanımlarına örnek oldu.

   Gaziosmanpaşa Belediyesi, ev hanımlarının girişimcilik ruhunu arttırmak amacıyla Gaziosmanpaşa Kültür ve Sanat Merkezi’nde “Girişimci Kadın Konferansı” düzenledi. Konferansa Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Gaziosmanpaşa Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Süeda Tuğcu, İletişim Uzmanı Sema Polat, Girişimci İş Kadını Elif Adem ve ev hanımları katıldı.

Konferansta konuşan Elif Adem, ev hanımlarına kendi hayat hikayesini anlatarak nasıl girişimci olduğunu anlattı. Elif Adem’in, konuşması sırasında pembe boks eldiveniyle konferans vermesi izleyicilerin dikkatini çekti. Konferans sonunda Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Sema Polat ve Elif Adem’e çiçek takdim etti.

“GÜÇLENEN KADIN, AİLEYİ, GÜÇLENEN AİLE DE TOPLUMU YÜCELTECEKTİR”

  Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ilçedeki kadın nüfusuna değinerek hassasiyetlerini ve sorumluluklarını dile getirdi. Usta konuşmasında; “Gaziosmanpaşa ilçemizin 500 bin nüfusunun yarısının kadın olduğunu ve bu ilçede yaşayan bütün kadınlarımızın da sorumluluklarının olduğunu bir kenara koyarsak, biz de yerel yönetimler olarak hassasiyetlerimizi sizinle paylaşmak durumundayız. İlçemizdeki tüm ihtiyaçları bilen kadınlar, en iyiyi yerine getiren yine kadınlar. Elinin değdiği her işi bereketlendiren kadınlarımız ile “Girişimcilik” konulu konferansta bir araya gelmek beni ziyadesiyle mutlu etti ve gururlandırdı. Evde oturmak yerine üreten, kendi işini kuran, güçlenen kadın, aileyi, güçlenen aile de toplumu yüceltecektir’’ dedi.