Gaziosmanpaşalı Çocuklar Yaz Tatilini Dolu Dolu Geçirecek

01.06.2018


Gaziosmanpaşalı Çocuklar Yaz Tatilini Dolu Dolu Geçirecek

 

Gaziosmanpaşa Belediyesi, eğitim-öğretim yılının sonuna yaklaşılırken, öğrencilerin eğlenceli ve verimli bir yaz tatili geçirebilmesi için kişisel, kültürel, sportif ve sanatsal gelişime katkı sağlayacak ücretsiz kurslar düzenliyor. Gaziosmanpaşa’da yaşayan 8-14 yaş arasındaki çocuklara yönelik Yaz Okulları, 6-14 yaş arasındaki çocuklar için Yaz Spor Okulları ve 9-14 yaş arasındaki çocuklara yönelik Bilgi Evleri Yaz Kursları ile çocuklar yaz tatilini eğlenceli ve verimli geçirecek.

Çocuklara yönelik verdiği eğitimlerle göz dolduran Belediyemiz, onların el becerilerini geliştirmek, sporla bütünleşmesini sağlamak, kişisel, kültürel ve sanatsal gelişimine katkı sunmak, yaz tatilini verimli bir şekilde geçirmelerini sağlamak amacıyla 70 farklı branşta kurs programı düzenliyor.

Spor, Sanat, Kişisel Gelişim, El Sanatları gibi alanlarda çocuklara ücretsiz eğitim imkânı sunan Gaziosmanpaşa Belediyesi, Yaz Spor Okulları, Yaz Okulları ve Bilgi Evleri Yaz Kursları ile çocukların gelişimine katkı sağlayacak.

YAZ OKULU’NDA ÇOCUKLARIN KENDİLERİNİ GELİŞTİREBİLECEĞİ HER ALANDA EĞİTİM VERİLECEK

İlçede yaşayan çocuklara kültürel, sanatsal ve değerler eğitimi vererek onları geleceğe hazırlayan Gaziosmanpaşa Belediyesi, Yaz Okulu’nda; kaligafi süslü yazı eğitimi, ahşap boyama, ebru ve resim branşı ile çocuklarda sanat kültürünü, Değerler Eğitimi ve İşaret Dili ile kişisel gelişimi, Çocuk Korosu, Flüt ve Melodika eğitimi ile müzik kültürünü, Keçe Çanta Yapımı, Bez Bebek, Takı Tasarım, Hama Boncuktan Aksesuarlar, Basit İğne Teknikleri, Pul Boncuk İşi ve Dekoratif Ev Aksesuarları eğitimi ile de el becerilerini geliştirmeyi hedefliyor. Ayrıca Yaz Okulları’nda çocukların, el sanatları, kişisel ve sanatsal gelişiminin yanı sıra yiyecekleri ürünleri sağlıklı bir şekilde üretmelerini sağlamak amacıyla Yaş Pasta Yapımı, Şeker Hamurlu Kurabiye, Pizza Yapımı ve Limonata Yapımı gibi eğitimler de verilecek.

8-14 yaş arasındaki çocuklara yönelik olan eğitimler, ücretsiz ve uzman eğitmenler eşliğinde Zat-ı Gül Hanım Kültür ve Sanat Merkezi, Karayolları Hizmet Binası ve Dönüşüm Mutfağı’nda gerçekleştirilecek.

Çocukların birlikte bir şeyler üretmesini ve eğlenmelerini sağlayan Yaz Okulları’na başvuru yapmak isteyen öğrenciler, 15 Haziran 2018 tarihine kadar kayıt yaptırabilecek. 18 Haziran 2018 tarihinde başlayacak olan Yaz Okulları, 17 Ağustos 2018 tarihinde son bulacak.

YAZ SPOR OKULLARI İLE GELECEĞİN ŞAMPİYON VE REKORTMENLERİNİ YETİŞTİRİYORUZ

Gaziosmanpaşalı çocuklar bu yaz hem eğlenecek hem de öğrenecek. Gaziosmanpaşa Belediyesi, ilçede spor kültürünü yaygınlaştırmak ve çocuklarda spor kültürünü geliştirmek amacıyla Yaz Spor Okulu’nda farklı branşlarda eğitim verecek. 6-14 yaş grubunun katılabileceği kurslarda; futbol, basketbol, voleybol, hentbol, badminton, tekvando, karate, muay thai, güreş, kick boks, atletizm, okçuluk, jimnastik, masa tenisi ve satranç olmak üzere toplam 15 branşta ücretsiz eğitim verilecek.

Katılmak isteyen öğrenciler, 10 Haziran 2018 tarihine kadar okul müdürlüklerine ve Gaziosmanpaşa Belediyesi Beyaz Masa birimine başvurabilecek. Tamamı uzman eğitmenlerden oluşan Yaz Spor Okulları, 25 Haziran 2018 tarihinde başlayacak ve 17 Ağustos 2018 tarihinde son bulacak.

BİLGİ EVLERİ YAZ KURSLARI’NDA ÇOCUKLAR EĞLENEREK ÖĞRENECEK

Gaziosmanpaşa Belediyesi, ilçedeki çocukların yaz dönemini faydalı ve nitelikli geçirmelerini sağlamak amacıyla Bilgi Evleri’nde Yaz Kursları düzenliyor. Çocuklarımızın eğitim faaliyetlerinin yanı sıra kültür ve sanatla buluşma noktası da olan Bilgi Evleri’nde 32 farklı branşta eğitim verilecek.

Çocukların bilgi ve becerilerini geliştirip, yeteneklerini ortaya çıkarmayı amaçlayan Yaz Kursları’nda; Yazarlık Kulübü (Okuma Yazma Becerileri), Geleceğin Şairleri Kulübü, Akıl Ve Zekâ Oyunları Kulübü, Maharetli Eller Yemek Kulübü, Sanat ve Etkinlik Atölyesi Kulübü (Keçe, Taş Boyama, Takı Tasarımı, Seramik), Diksiyon ve Güzel Konuşma Kulübü, Küçük Mucitler Kulübü, Osmanlı Kültür ve Medeniyeti Kulübü, Belgesel Kulübü, İstanbul Kültürü Kulübü, Geri Dönüşüm Kulübü, Dinimi Öğreniyorum Kulübü (değer ve ahlak eğitimi/ilmihal/siyer/sahabe hayatı), Drama ve Tiyatro Kulübü, Eğlenceli Matematik Atölyesi Kulübü, İngilizce Kulübü (Oyun, Hikâye, Kelime Ezberleme, Gramer, Etkinlik), Biyoloji ve Canlıları Tanıma Kulübü, Sinema Kulübü, İlk Yardım ve Sağlık Kulübü, Liderlik ve Kariyer Kulübü, Adab-ı Muaşeret Kulübü, İyilik Kulübü gibi farklı kulüplerin yanı sıra Osmanlıca, İşaret Dili, Keman, Gitar, Satranç, Ebru, Origami, Görsel Hafıza Teknikleri, Bilgisayar, Kur’an-ı Kerim (elif-ba/tecvidli okuma) ve Hızlı Okuma gibi branşlarda ücretsiz eğitim verilecek. Ayrıca 8. Sınıf öğrencileri için Liseye Geçiş Sınavı (LGS) hazırlık kursunda konu anlatımı, test ve deneme sınavlarıyla öğrencilerin sınava erken ve verimli bir şekilde hazırlanmaları sağlanacak.

9-14 yaş arasındaki öğrencilere yönelik olan kurslar için kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler 4 Haziran – 14 Haziran 2018 tarihleri arasında kendi mahallesine yakın bilgi evlerine başvurabilecek. 25 Haziran 2018 tarihinde başlayacak olan kurslar 17 Ağustos 2018 tarihinde son bulacak.  

Bilgi Evleri Yaz Kursları Detaylı Bilgi ve Kayıt İçin:

Barbaros Bilgi Evi

Adres: Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi, 1066. Sokak, No:34, Gaziosmanpaşa/İstanbul

Tel:  0 (212) 479 31 95

Çimentepe Bilgi Evi

Adres: Sarıgöl Mahallesi, Çimentepe Sokak, No:16, Gaziosmanpaşa/İstanbul

Tel: 0 (212) 545 15 90

Fevzi Çakmak Bilgi Evi

Adres: Fevzi Çakmak Mahallesi Osman Özküçük Sokak No:17 Gaziosmanpaşa/İstanbul

Tel: 0 (212) 618 93 86

Karadeniz Bilgi Evi

Adres: Karadeniz Mahallesi, 1150 sokak, No:8, Gaziosmanpaşa/İstanbul

Tel: 0 (212) 418 94 87

Kazım Karabekir Bilgi Evi

Adres: Kazım Karabekir Mahallesi, Şehit Sezer Önder Caddesi, 925.Sokak, No:4, Gaziosmanpaşa/İstanbul

Tel: 0 (212) 538 00 03

Tikveşli Bilgi Evi

Adres: Merkez Mahallesi, Tikveşli Sokak, No:6, Gaziosmanpaşa/İstanbul

Tel: 0 (212) 564 99 17

Yeni Mahalle Bilgi Evi

Adres: Yeni Mahalle, 541.Sokak, No:20-22, Gaziosmanpaşa/İstanbul

Tel: 0 (212) 581 18 98

Karayolları Bilgi Evi

Adres: Karayolları Mahallesi, 616 sokak, No:17, Gaziosmanpaşa/İstanbul

Tel: 0 (212) 537 23 75

Karlıtepe Mahallesi Bilgi Evi

Adres: Karlıtepe Mah. Temiz Sk. No:7, Gaziosmanpaşa/İstanbul

Tel: 0 (212) 497 17 70

Mevlana Mahallesi Bilgi Evi

Adres: Mevlana Mah. 875 Sk. (Muhsin Yazıcıoğlu Parkı Yanı), Gaziosmanpaşa/İstanbul

Tel: 0 (212) 419 32 98

Yaz Okulu Detaylı Bilgi ve Kayıt İçin:

Zat-ı Gül Hanım Kültür ve Sanat Merkezi

 Adres: Kazım Karabekir Mahallesi 830 Sokak No: 52 Gaziosmanpaşa/İstanbul

 Tel: 0 (212) 538 60 41

Karayolları Hizmet Binası 

Adres: Karayolları Mahallesi, Abdi İpekçi Caddesi No: 24 Gaziosmanpaşa/İstanbul

Tel: 0 (212) 535 00 36

Dönüşüm Mutfağı

Adres: Şemsi Paşa Mahallesi İstanbul Caddesi, No: 78 Keçesuyu/Gaziosmanpaşa/İstanbul

Tel: 0 (212) 563 17 17

Yaz Spor Okulları Detaylı Bilgi ve Kayıt İçin:

Gaziosmanpaşa Belediyesi Beyaz Masa Birimi

 Adres: Merkez Mahallesi, Cumhuriyet Meydanı, No: 20 Gaziosmanpaşa/İstanbul

 Tel: 444 0 467

Okul Müdürlükleri

Yaz Spor Okulu Kitapçığı İncelemek İçin Tıklayınız