Gaziosmanpaşalı Çocuklar Tiyatro Gösterileriyle Eğlenerek Öğreniyor

06.02.2018


Gaziosmanpaşalı Çocuklar Tiyatro Gösterileriyle Eğlenerek Öğreniyor

 

Gaziosmanpaşa Belediyesi, kültür-sanat etkinlikleri kapsamında çocukları tiyatroyla buluşturmaya devam ediyor. Bu kez “Obezitost” isimli tiyatro gösterisinde bir araya gelen çocuklar, hem sağlıklı yaşamın önemini öğrendi hem de eğlenceli vakit geçirdi.

Gaziosmanpaşa Belediyesi, kültür-sanat etkinliklerine hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda ilçedeki çocuklar, Gaziosmanpaşa Tiyatro Sahnesinde gün boyu ücretsiz sahnelenen tiyatro gösterisinde bir araya geldi. Her hafta tiyatro gösterileriyle çocukları kültür ve sanatla buluşturan Belediyemiz, onların gelişimlerine de katkı sağlıyor.

Bu hafta sahnelenen “Obezitost” isimli tiyatro gösterisinde, son zamanlarda çocuklarda sıkça görülen şişmanlık ve obezite rahatsızlığının zararlarından bahsedilerek sağlıklı beslenmenin ve spor yapmanın önemine değinildi. 6-12 yaş arası çocuklar için sahnelenen oyunda eğlenceli anlar da yaşandı. Gösteri sonunda sahneye çıkan çocuklar, müzik eşliğinde dans ederek şarkı söyledi.

İlçedeki çocukların gelişimlerine katkı sağlanmasına öncülük eden Belediyemiz, düzenlediği tiyatro gösterilerinin yanı sıra birçok etkinlikte çocuklarla birlikte büyüklerin de ufkunu açmaya devam ediyor. Bu kapsamda Gaziosmanpaşa halkı, Şubat ayı içerisinde kültür ve sanata doyacak. Seminerden konsere, tiyatrodan sergiye birçok etkinlik vatandaşlarla buluşmaya devam edecek.