Gaziosmanpaşa`da Yoğun Kar Yağışına Karşı 7/24 Mücadele


Gaziosmanpaşa`da Yoğun Kar Yağışına Karşı 7/24 Mücadele

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün, İstanbul genelinde yaptığı kar yağışı uyarısıyla harekete geçen Gaziosmanpaşa Belediyesi ekipleri, ilçedeki tüm yolları açık tutmak için yoğun bir mücadele veriyor. Gece geç saatlerde süren çalışmaları yerinde inceleyen Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, karla mücadele ekiplerine moral verirken vatandaşların mağdur olmaması için 7/24 görev başında olduklarını söyledi. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamayla alarm durumuna geçen Gaziosmanpaşa Belediyesi'nin karla mücadele ekipleri, yoğun kar yağışıyla birlikte ilçenin tüm yollarını açık tutmak için büyük bir çaba sarfediyor. Tüm İstanbul'da etkisini gösteren kar dolayısıyla vatandaşların mağdur olmaması için çalışan Gaziosmanpaşa Belediyesi ekipleri ana arterlerde kar küreme ve tuzlama çalışması yaparken, karla mücadele araçlarının giremediği yerlere ise tuz bırakılıyor. 7/24görev başında olan Gaziosmanpaşa Belediyesi ekipleri 53 araç, 100’den fazla personelden oluşan ve 2000 ton tuzla karla mücadele hazırlıklarını sürdürüyor. Karla mücadele araçlarının giremediği sokaklar için ise özellikle kamu kurumları, camiler, okullar, hastaneler ve muhtarlıkların önüne 1000 çuval tuz bırakılarak vatandaşların kullanımına sunuldu. 

Karla mücadele ekiplerinin çalışmalarını yakından takip ederek moral veren Başkan Usta, vatandaşlara uyarılarda bulunarak, “Vatandaşlarımız bu gece ve özellikle yarın sabahtan itibaren özel araçlarını değil, toplu taşıma araçlarını kullanmalıdır. Özel araçlarını kullanmak durumunda olanlar da kar lastiği olmadan yola çıkmamalıdır. Ekiplerimiz vatandaşlarımızın mağdur olmaması için 7/24 büyük bir mücadele sergiliyor. İlçemizin hiçbir yerinde ulaşımın aksamasına izin vermeyeceğiz. Oluşabilecek herhangi bir mağduriyete karşın vatandaşlarımızın Belediyemizin iletişim numaralarına ulaşması durumunda ekiplerimiz acil müdahale edecektir. Asılsız ihbarlar başka vatandaşlarımızın mağduriyetine sebep olacağından bu hususa çok dikkat edilmesini rica ediyorum” dedi. Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü de vatandaşları uyararak, yer yer tipi şeklinde etkili olacak yoğun kar yağışıyla kuvvetli buzlanma ve don olayı beklendiğinden, başta ulaşımda aksamalar olmak üzere meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

WHATSAPP İHBAR HATTI

Vatandaşlar karla mücadelede gerekli durumlarda 7/24 Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin 444 0 467 numaralı telefonu ile 0532 205 56 66 numaralı Whatsapp İhbar hattı ve sosyal medya adreslerinden yardım talep edebilecek.