Gaziosmanpaşa’da En Özel Öğrencilerden Engel Tanımayan Sahne Gösterileri

15.05.2018


Gaziosmanpaşa’da En Özel Öğrencilerden Engel Tanımayan Sahne Gösterileri

 

Engelliler Haftası dolayısıyla Gaziosmanpaşa Belediyesi Engelsiz Yaşam ve Dayanışma Merkezi’nde eğitim gören engelliler ile Gençlik Merkezi öğrencileri, tiyatro sahnesinde bir araya geldi ve unutulmaz gösteriler sergileyerek izleyenleri büyüledi.

Gaziosmanpaşa Belediyesi 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası dolayısıyla Engelsiz Yaşam ve Dayanışma Merkezi’nde eğitim gören engelli ve engelsiz gençleri tiyatro sahnesinde buluşturdu. Engelsiz Mehteran Takımının gösterisi ile başlayan program, Engelsiz Yaşam ve Dayanışma Merkezi öğrencilerinin tiyatro ve dans gösterileri ile devam etti.

Gaziosmanpaşa Tiyatro Sahnesi'nde düzenlenen etkinliğe Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta da katıldı. Özel öğrencilerin sadece engelliler haftasında değil, her zaman yanında olduğunu belirten Usta, "Biz belki burada engelliler haftası münasebetiyle buradayız ama onlar bizim hayatımızın her zaman en köşesinde önemsediğimiz kardeşlerimizdir. Her bir kardeşimiz kendini muazzam bir şekilde yetiştirmişler. Engellilere dokunulduğunda, onların yetenekleri ortaya çıkarıldığında aslında birçok anlamlı şey ortaya çıkıyor. Bu da bizi çok sevindiriyor ve gururlandırıyor. Engelliler haftasını Engelsiz Yaşam ve Dayanışma Merkezi'nde takı-tasarım dersi gören kardeşlerimizin el emeği göz nuru ürünlerini sergilediğimiz kermesimizle açtık. Askerlik çağına gelmiş kardeşlerimize asker eğlencesi düzenledik ve kınayla askere uğurladık. Onları 1 günlük temsili askerlik törenine uğurladıktan sonra bugün de tiyatro, dans ve mehteran gösterileriyle haftanın finalini gerçekleştirmiş olduk. Engelli gençlerimiz her alanda gelişiyor ve yeteneklerini bu gibi faaliyetler sayesinde gerçekleştiriyor. Ben onları tebrik ediyorum ve biz bir arada oldukça güçlüyüz diyerek buradan tüm dünyaya mesaj vermek istiyorum" dedi.

TİYATRO PERDESİ ENGELSİZ YAŞAM İÇİN AÇILDI 
Rollerini büyük bir ustalıkla gerçekleştiren engelli ve engelsiz gençler, performanslarıyla büyük beğeni topladı. Büyük alkış toplayan gösterilerin ardından Engelsiz Yaşam ve Dayanışma Merkezi'ndeki faaliyetler slayt gösterisiyle sergilendi. Ardından program, öğrenciler ve eğitmenlerden oluşan ve işaret diliyle "engelli olmanın engel olmadığı"nı anlatan video gösterisiyle son buldu.