Gaziosmanpaşa Şehir Stadyumu İnşaatı Tüm Hızıyla Devam Ediyor

10.12.2018


Gaziosmanpaşa Şehir Stadyumu İnşaatı Tüm Hızıyla Devam Ediyor

 

Gaziosmanpaşa Belediyesi, ilçenin çehresini değiştirecek ve ihtiyaçlara cevap verecek projelerini tek tek hayata geçiriyor. Bu kapsamda yapımına başlanan Gaziosmanpaşa Şehir Stadyumu’nun inşaatı tüm hızıyla devam ediyor. Modern yapısı ve son teknoloji özelliğiyle dikkat çeken stadyum, ilçedeki tüm spor kulüplerine de hizmet edecek.

Gaziosmanpaşa Belediyesi, ilçemize modern spor alanları kazandırmaya devam ediyor. Türk sporuna yeni yetenekler kazandıracak Gaziosmanpaşa Şehir Stadyumu inşaatı tüm hızıyla devam ediyor.  Modern yapısı ve 5 bin kişi kapasiteli tribün özelliğiyle dikkat çeken stadyum, yakında hizmete girecek.

Bugüne kadar 3 büyüklerde forma giymiş birçok sporcu yetiştiren Gaziosmanpaşa Belediyesi, hizmete girecek stadyum ile birlikte yine pek çok yeni yeteneği Türk sporuna kazandırmayı hedefliyor. Son teknoloji özelliğiyle bilinen Gaziosmanpaşa Şehir Stadyumu, ilçedeki 24 spor kulübüne de hizmet edecek.

Özellikle gençlere ve çocuklara yönelik tasarımıyla öne çıkacak olan yeni Gaziosmanpaşa Stadyumu’na ulaşım büyük bir kolaylıkla gerçekleştirilecek. Toplamda 43 bin 55 metrekarelik bir alana sahip olan projede sporcu, hakem, basın ve TFF yetkililerinin güvenli ve rahat bir şekilde stada giriş yapması sağlanacak. Stadyumun iki tarafına inşa edilecek kapalı tribünler spor severleri ağırlamanın yanı sıra tavanına entegre edilmiş güneş panelleri yoluyla stadyumun enerji ihtiyacını da sağlayacak.

Mevlana Mahallesi’nde inşa edilen stadyumun altında iki katlı bir zemin altı otopark da bulunacak. İlçedeki parklanma sorununa çözüm sağlayacak zemin altı otopark 826 araçlık bir kapasiteye sahip olacak.

Kapalı pazar yeri ve sosyal donatı alanlarının da olacağı stadyum, Türk Futbol Federasyonu (TFF) ve Union of European Football Associations (UEFA) kriterlerine uygun olarak inşa ediliyor.