Gaziosmanpaşa Kütüphanesi Yoğun İlgi Görüyor

05.08.2019


Gaziosmanpaşa Kütüphanesi Yoğun İlgi Görüyor

 

Gaziosmanpaşa Kültür ve Sanat Merkezi içinde hizmet veren Halk Kütüphanesi gençlerin gözde mekânı olmayı sürdürüyor. Haftanın 7 günü sabah 8.30’dan akşam 22.30’a kadar hizmet veren kütüphanede gençler hem sessiz ve sakin bir ortamda ders çalışma hem de sosyalleşme fırsatı buluyor.

Gaziosmanpaşa Halk Kütüphanesi'nde Türk ve dünya edebiyatının seçkin eserlerinden bilimsel yayınlara, psikolojik romanlardan tarih kitaplarına kadar 30 bin kitap yer alıyor. Birçok konu hakkında güncel yayına erişme imkanı da sunan kütüphaneye öğrencilerin yanı sıra araştırma yapmak ve kitap okumak isteyen vatandaşlar da yoğun ilgi gösteriyor. Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin ziyaretçilere çay ve kahve ikramı da bulunuyor.

İSLAMİ ARAŞTIRMALAR KÜTÜPHANESİ

Gaziosmanpaşa Kültür ve Sanat Merkezi içerisinde bulunan bir diğer kütüphane olan İslami Araştırmalar Kütüphanesi de ilmi araştırmalara kaynak oluşturmak üzere hizmet vermeye başladı. Türk-İslam tarihi, kültürü ve medeniyetinin doğru ve bilimsel bir tarzda öğrenilmesini amaçlayan kütüphane, araştırmacılara büyük katkı sağlıyor.