Gaziosmanpaşa Kışa Hazır


Gaziosmanpaşa Kışa Hazır

Gaziosmanpaşa Belediyesi, vatandaşların yaklaşan kış şartlarında mağdur olmaması için 7/24 görev yapıyor. Fırtına nedeniyle devrilen ağaçlara anında müdahale edilirken, karla mücadele ekipleri de kar yağışı nedeniyle mağduriyet oluşmaması amacıyla görevinin başında.

Gaziosmanpaşa Belediyesi, kış aylarında kar yağışı nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tüm hazırlıklarını yaptı. Kar yağışının hayatı olumsuz etkilememesi amacıyla bir Afet Koordinasyon Merkezi kuran Gaziosmanpaşa Belediyesi ekipleri, özellikle fırtına nedeniyle devrilen ağaçlara anında müdahale ediyor. İlçede fırtına sebebiyle Karadeniz Mahallesi’nde 2 adet, Mevlana Mahallesi’nde 4 adet, Yeni Mahalle’de 2 adet, Fevzi Çakmak Mahallesi’nde 1 adet, Karayolları Mahallesi’nde 1 Adet, Bağlarbaşı Mahallesi’nde 1 adet, Yıldıztabya Mahallesi’nde 1 adet, Kazım Karabekir Mahallesi’nde 2 adet, Merkez Mahallesi Ordu Caddesi’nde 2 adet, Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi’nde 2 adet, Ertuğrulgazi Caddesi’nde 1 adet olmak üzere toplamda 19 adet ağaç devrildi. Devrilen ağaçlar Gaziosmanpaşa Belediyesi ekipleri tarafından anında müdahale edilerek kaldırıldı. Ekipler, 24 saat 3 vardiya olarak acil durumlara müdahale için hazır bir şekilde bekliyor.

Gaziosmanpaşa Belediyesi, karla mücadele için ekiplerini 7/24 hazır bir şekilde bekletiyor. Gaziosmanpaşa Belediyesi 53 araç, 100’den fazla personelden oluşan bir ekip ve 2000 ton tuzla karla mücadele hazırlıklarını tamamladı. Karla mücadele araçlarının giremediği sokaklar için ise özellikle kamu kurumları, camiler, okullar, hastaneler ve muhtarlıkların önüne 1000 çuval tuz bırakılarak vatandaşların kullanımına sunuldu.

Vatandaşların karla mücadelede gerekli durumlarda 7/24 Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin 444 0 467 numaralı telefonu ile 0532 205 56 66 numaralı Whatsapp İhbar hattı ve sosyal medya adreslerinden yardım talep edebilecek.