Gazi Osman Paşa Vefatının 118’inci Yılında Kabri Başında Anıldı

05.04.2018


Gazi Osman Paşa Vefatının 118’inci Yılında Kabri Başında Anıldı

 

Gaziosmanpaşa ilçesine adını veren, Osmanlı Devleti tarihinin en önemli komutanlarından Plevne Kahramanı Gazi Osman Paşa, vefatının 118’inci yılında kabri başında anıldı.

“Plevne Kahramanı” Gazi Osman Paşa, vefatının 118'inci yılında Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen bir organizasyonla Fatih Camii bahçesinde bulunan kabri başında dualarla anıldı. Anma törenine Sultangazi Kaymakamı Uğur Kalkar, Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Yardımcıları Zekeriya Eroğlu ve Ahmet Berber, Fatih Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Sever, Gaziosmanpaşa Plevne Lisesi öğrencileri ve vatandaşlar katıldı.

Programda Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından Gazi Osman Paşa başta olmak üzere hayatını kaybetmiş komutanlar ve şehitler için dualar edildi. Anma programında ayrıca vatandaşlara pilav, ayran ve lokma tatlısı ikramı edildi.

“BURADA OLMAK BÜYÜK ONUR VE GURUR”

Fatih Camii bahçesindeki anma törenine katılan Plevne Anadolu Lisesi öğrencileri, Gazi Osman Paşa ile ilgili düşüncelerini dile getirdi. Anma törenine katılmaktan gurur duyduklarını ifade eden öğrenciler, “Burada olmaktan çok büyük onur ve gurur duyuyoruz. Gazi Osman Paşa çok büyük bir komutan. Hikâyesini ve hayatını biliyoruz” dediler.