GAZİOSMANPAŞA BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI ÖMER FARUK YILDIZ`DAN ATILAN İFTİRALARA CEVAP

10.03.2018


 
   Bazı basın ve yayın organlarında, haber sitelerinde ve sosyal medyada Gaziosmanpaşa Belediye Meclisi'nde meclis üyesi sıfatıyla yaptığım konuşma ile ilgili, hem içeriği hem de amacı saptırılmak suretiyle belediyemize ve şahsıma yönelik asılsız haber ve eleştiriler yer almıştır.
 
   Söz konusu haberin başlığı ve sunuluş şekli 05.03.2018 tarihli meclis toplantısında yaptığım konuşmanın içeriğinden bağımsız bir şekilde tamamen çarpıtılarak verilmiştir. Gerçeği yansıtmayan ve mesnetsizce ortaya atılan asılsız iddialar belediyemiz ve şahsıma yönelik adeta bir saldırı niteliği taşımaktadır.
 
   Konuşmamda hilafetin kaldırılışını eleştiren tek bir cümle bulunmadığı toplantı kayıtlarında mevcuttur. Cumhuriyetimizin temel ilkelerine yönelik herhangi bir atıfta dahi bulunmadığım apaçık ortadadır. Osmanlı hanedanına yönelik yaptığım tespit konuşmasında ise 1952 ve 1974 yıllarında yapılan kanuni düzenlemelere ait olumlu görüşlerim yer almaktadır. Bu nedenle ortaya atılan yalan ve mesnetsiz haberler ile ilgili tüm yasal haklarımı kullanarak ilgililer hakkında hukuki ve cezai yollara başvuracağımın tüm kamuoyunca bilinmesini isterim.
 
                                                                                                                    Ömer Faruk Yıldız 
                                                                                                                        Meclis Üyesi
                                                                                              Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı