Fen İşleri Müdürlüğü

 

Mustafa AYÇİÇEK
Fen İşleri Müdürü

Telefon : (212) 453 50 60 | Fax : (212) 453 50 61
E-Posta: mustafaaycicek@gaziosmanpasa.bel.tr

15.10.1957 Trabzon doğumludur. Orta ve Lise eğitimini Araklı Lisesinde tamamlayarak Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünü bitirmiştir. 07.08.1985 tarihinde Gaziosmanpaşa Belediyesinde memuriyet görevine başlamıştır.

Gaziosmanpaşa Belediyesi İmar, Emlak İstimlak ve Fen İşleri Müdürlüğünde raportör ve şef olarak, daha sonra sırasıyla Yapı Kontrol Müdürü, Yol Bakım ve Onarım Müdürü, Ulaşım Hizmetleri Müdürü olarak görev yapmış olup, halen Fen İşleri Müdürü olarak görevine devam etmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

GÖREV VE SORUMLULUKLAR

Müdürlük 3 ana birimden oluşmaktadır.

1- İnşaat İşleri  Birimi

            Belediyemizin ihtiyaç duyduğu hizmet binaları, kültür merkezleri, sağlık ve sosyal içerikli binalar, spor tesisleri vb. üst yapı yapım işleri ile Belediyemizin mülkiyetinde bulunan hizmet binaları ile ilgili kanun ve mevzuat sınırları içerisinde ihtiyaç duyulduğunda diğer Kamu Kurum ve Kuruluşlarının hizmet binalarının bakım ve onarımı ile ilgili yatırımları hazırlamak, ihale dosyalarını düzenlemek, ihale yapmak ve yapılan ihaleleri kontrol etmek.

Çalışma Esası:

- Yukarıda adı geçen işlerle ilgili ihale dosyaları hazırlanır. Teknik elemanlar tarafından yürütülür.

- Teknik eleman sorumlu olduğu işin mahallindeki çalışmaları bizzat kontrol eder, yapılan eksik ve değişiklikleri takip edip, sözleşme gereği kuralları uygular.

- Periyodik aralıklarla veya iş sonunda talep edilen hakediş dosyalarını tanzim ve tetkik edip, uygun gördüğü takdirde, Mali İşler Müdürlüğüne göndermek üzere Müdürlük Makamına sunar.

2 - Proje Birimi

İlçemizde yapılacak yatırımlarla ilgili araştırma inceleme yapmak. Plan değişikliği teklifleri yapmak. Yapılacak hizmet binalarının avan proje ve etüt çalışmaları yapmak. Kavşak etütleri, dere ıslah, yol çalışma güzergah etütleri yapmak. Proje ihaleleri yapmak. Proje yarışmaları düzenlemek ve prosedürü takip etmek. Büyükşehir Belediyesinin ilgili birimleri ile koordinasyon sağlamak ve irtibatlı çalışmak. Bölgemizde Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak yatırımların ön inceleme teklif ve proje süreçlerini takip etmek. Belediyemiz dışındaki tüm Kamu kurumları ile (İETT,İGDAŞ,İMMO,İSKİ,BEDAŞ Kaymakamlık, Valilik) bölgemizi ilgilendiren yatırımlarla ilgili bağlantı kurmak ve yazışmalar yapmak. Müdürlüğümüzce ihale edilecek yatırımlara, mimari etüt ve proje bazında teklifler ve çalışmalar sunmak.

Çalışma Esası:

Yukarıda adı geçen işlerle ilgili olarak ihtiyaçlar doğrultusunda gerekli araştırma, (İmar durumu ,mülkiyet) inceleme ve etüt çalışması ile fizibilite çalışması yapılarak karar verilir ve  üst makama sunulur. Karar aşamasından sonra uygulamaya yönelik olarak (ihale hazırlama ,proje hazırlama, Kamu Kurum ve Kuruluşları ile  irtibat  vs)  işlemler başlatılır.

3 – Evrak Kayıt ve Arşiv İşleri Birimi:

Bu serviste Fen İşleri Müdürlüğü ve diğer birimlere ait tüm evrak kayıt giriş ve çıkışları Belediye Bilgi Yönetim sistemi üzerinden koordineli bir şekilde yapılır. Kurum içi ve dışına gönderilecek resmi yazıların sistem üzerinden giriş ve çıkışları yapılır. İşlemi biten dosyaların arşiv nüshaları muhafaza edilir.

Fen İşleri personeli ile ilgili her türlü özlük bilgileri arşivlenir ve takip edilir.

Çalışma Esası :

- Fen İşleri bünyesindeki birimlerin yazışmalarını, kayıtlarını ilgili birim ve kontrol mühendislerine dağıtımı yapılır.

- Vatandaşlardan gelen dilekçe ve talepleri kayda alarak ilgili makamlara iletmek cevabı yazışmaların çıkış ve gönderilme işlemlerini yapmak.

- Arşivde hıfz edilecek evrak ve dosyaları takip edip, ilgili evrakları dosyaları ile birleştirerek arşivlemektir. 

 

 
 

2015 Yılı Faaliyet Raporunu incelemek için tıklayınız

GAZİOSMANPAŞA SARIGÖL VE YENİDOĞAN MAHALLELERİ KENTSEL YENİLEME (GECEKONDU DÖNÜŞÜM) PROJESİ KAPSAMINDA SARIGÖL MAHALLESİ 1452 ADA 34-37 PARSELLERDE KONUT YAPIM İŞİ

Söz konusu projenin ilk adımı olarak görülebilecek olan "Gaziosmanpaşa, Sarıgöl - Yenidoğan Mahalleleri Kentsel Yenileme (Gecekondu Dönüşüm) Projesi Kapsamında Sarıgöl Mahallesi 1452 Ada, 34 Ve 37 Parsellerde Konut Yapım İşi" Projesi Sarıgöl Mahallesi 1452 ada içerisindeki 34 ve 37 parsellerde yapılmıştır. Yaklaşık 20.000 m² alanda  735 daire tamamlanarak teslim edilmiştir.

KÜÇÜKKÖY MERKEZ CAMİİ TUVALET VE ŞADIRVAN YAPIM İŞİ

İlçe Müftülüğü’nden gelen talep üzerine Küçükköy Merkez Camii tuvalet ve şadırvanlarının ihtiyaca cevap veremez durumda olduğundan dolayı yıkılarak yerine engelli vatandaşlarımız dahil tüm cemaatin ihtiyaçlarına cevap verebilecek hijyenik ve kullanışlı tuvalet ve şadırvan yapımı tamamlanarak hizmete açılmıştır.

GAZİOSMANPAŞA İLÇESİ, 859 SOKAK DR.GÜRKAN CEYLAN CADDESİ KESİŞİMİ GEOMETRİK DÜZENLEME PROJESİ

Kazım Karabekir Mahallesi üzerinde düzenli cadde ve sokak güzergâhlarında kısmen trafik sorununa çözüm oluşturmak, düzenli parklanmayı sağlamak; yaşanabilir bir alan oluşturmak, deformasyon sonucu bozulan kaldırım güzergâhlarını revize edilerek yenilenmesi sağlanması amacı ile yaklaşık 1050 m güzergâh üzerinde cadde-sokak üzerinde cadde ve kaldırım düzenleme çalışması yapılarak tamamlanmıştır.

Mevlana Mahallesi’ne Sağlık İşleri Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Şefliği yapıldı.

Fevzi Çakmak Mahallesi’ne Prefabrik Bilgi Evi yapıldı.

Mevlana Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Parkına Bilgi Evi yapıldı.

Hürriyet Mahallesi Ülkü Orta Okulu Konferans Salonu yapıldı.

Mevlana Mahallesi Recep Tayyip Erdoğan Gençlik Parkı’na Mescit yapımı tamamlandı.

Fevzi Çakmak Mahallesi’ne Prefabrik Muhtarlık Binası Yapımı Tamamlandı.

Yeni Mahalle’ye Prefabrik Muhtarlık Binası Yapımı Tamamlandı.

Karlıtepe Mahallesi’ne Prefabrik Muhtarlık Binası Yapımı Tamamlandı.

KAZIMKARABEKİR MAHALLESİ 17550 PARSELDE KADIN KOORDİNASYON MERKEZİ YAPIM İŞİ

İlçemizde Kadınlara yönelik  özel olarak projelendirilen toplam 1.800 m²  inşaat alanına sahip, 5 katlı, Eski Türk Mimarisi özellikleri taşıyan bir kompleks yapılmıştır. Kompleks içerisinde seri salonları, derslikler, fitness salonu, kafeterya, çok amaçlı seminer salonu, çocuk oyun odası, yemek hane ve teknik alanlar yer almaktadır. Tesis tamamlanarak hizmete açılmıştır.

Fevzi Çakmak İlkokulu Konferans Salonu Yapımı tamamlandı.

Cemal Gürsel İlköğretim Okulu Konferans Salonu Yapımı Tamamlandı.

Kardelen Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonu Yapımı Tamamlandı.

Öz Kartal Spor Kulübü Üstü Çelik Konstrüksiyonla Kapalı Halı Saha Yapımı Tamamlandı.

Sedat Balkanlı Spor Tesisi hizmet binası ve suni çim sahası yapıldı.

 

FEVZİ ÇAKMAK MAHALLESİ HACI VEYİS CAMİİ’NİN YAPIM İŞİ

Fevzi Çakmak Mahallesi’nde bulunan Hacı Veyis Caminin ihtiyaca cevap vermemesi nedeniyle yıkılmak suretiyle günün ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte Belediyemiz tarafından; bodrum katında 588 m² olup;  240 kişilik harim, Bay-Bayan Wc şadırvan, Engelli Wc, çay ocağı, dernek odası ve bir adet 120 m² dükkan bulunmaktadır. Zemin katta; 210 kişilik Harim, İmam odası, 25 kişilik son cemaat yeri ve  90 kişilik mahfil alanı bulunan cami yapılarak hizmete açılmıştır.

 

15 TEMMUZ ŞEHİTLER ANITI

15 Temmuz şehitleri anısına, 15 Temmuzda şehit düşen vatandaşlarımızın sayısı adedince bayrak sayısı bulunan anıtımız yapılmıştır.

GENÇLİK PARKI PLEVNE ETKİNLİK VE ÇOK AMAÇLI TOPLANTI  SALONU

1250 m² kapalı alanlı 800  kişi kapasiteli ( yemekli) düğün ve çok amaçlı salonu yapımı tamamlanmıştır.

OKULLARA YAPILAN KONFERANS SALONLARI

Şükrü Yemenici İlkokulu : 165 koltuklu yapımı tamamlandı.

 

Bekir Sami Dedeoğlu İlkokulu :  108 koltuklu yapımı tamamlandı.

 

Yeni Mahalle İlkokulu: 88 koltuklu yapımı tamamlandı.

 

Mustafa Yeşil İ.H. Ortaokulu : 160 koltuklu yapımı tamamlandı.

 

Adnan Menderes Ortaokulu: 109 koltuklu yapımı tamamlandı.

 

Fahrettin Özüdoğru Ç.P.A.Lisesi:93 koltuklu yapımı tamamlandı.

 

Osmangazi İ.H.L. 113 koltuklu yapımı tamamlandı.

 

Yıldız Tabya Çocuk Karakolu Yapıldı.

GAZİOSMANPAŞA İLÇESİ YILDIZ TABYA DURAK CAMİSİ, MEVLANA MAHALLESİ MEHMET AKİF CAMİSİ İLE KAZIM KARABEKİR MAHALLESİ VALİDE CAMİLERİNİN TAMAMLANMASI İŞİ

Camii Dernekleri öncülüğünde başlanılan ve cemaatin katkılarıyla kaba inşaatı bitmiş olan Yıldız Tabya Durak Camii, Mevlana Mahallesi Mehmet Akif Camii ile Kazım Karabekir Mahallesi Valide Camilerinin ince işçilikleri tamamlanarak camiler ibadete açılmıştır.

KAZIM KARABEKİR MAHALLESİ 3259 ADA 1 PARSELDE EK DERSLİK YAPIM İŞİ


İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden gelen talep üzerine Küçükköy İmam Hatip Lisesi'nin yetersiz olan derslik ihtiyacının karşılanması için, Kazım Karabekir Mahallesi 3259 ada 1 parselde bulunan Mesleki Eğitim alanında 4 katlı  24 derslikli  ek derslik binası yapılmıştır.

YENİ MAHALLE BELEDİYE HİZMET BİNASI YAPIM İŞİ (2014)

3064 ada 1 parselde 1326 m ² oturumlu, toplam 6630 m² kapalı alana sahip Hizmet Binası tamamlanmıştır.
Yapılan protokol çerçevesinde Hizmet Binası Yıldız Teknik Üniversitesine tahsis edilmiştir.

GAZİOSMANPAŞA İLÇESİ YENİ MAHALLE 3110 PARSELE İLKÖĞRETİM OKULU YAPIM İŞİ

Yeni Mahalle 3110 parselde 40 derslikli okul inşaatı tamamlanarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne devri yapılmış, kullanıma açılmıştır.

KAZIM KARABEKİR MAHALLESİ SEMT KONAĞI YAPIM İŞİ

Kazım Karabekir Mahallesi, 17588 parselde 1280 m² toplam inşaat alanına sahip 5 katlı Belediye Hizmet Binası tamamlanarak hizmete açılmıştır.

10 ADET BİLGİ EVİ ALIM İŞİ

Belediyemizin Kültürel Dönüşüm amacına yönelik olarak yerel kapasitenin arttırılması noktasında kullanılmak üzere iki katlı prefabrik 10 adet bilgi evinin yapımı tamamlanarak hizmete açılmıştır.

GAZİOSMANPAŞA SAHNESİ BÜYÜK TİYATRO SALONUNDA MUHTELİF TADİLAT YAPIM İŞİ


Uzun süredir teknik yetersizliklerden dolayı kullanılamayan, Belediye bahçesinde bulunan Kültür Merkezi Binasının 3. katında yer alan Gaziosmanpaşa Sahnesinin elektrik, mekanik, altyapı ve tesisatı yenilenerek kullanıma uygun hale getirilmiş ve halkımızın hizmetine sunulmuştur.

VAN İLİ ERCİŞ İLÇESİ AŞAĞIÇÖKEK KÖYÜNE 8 DERSLİKLİ İLKÖĞRETİM OKULU YAPIM İŞİ

Belediyemizin kardeş köyü olan Van ili Erciş ilçesi Aşağıçökek Köyü’ne 8 derslikli ilköğretim okulu ihtiyacının Belediyemiz tarafından karşılanması talebi Belediye Meclisi tarafından uygun bulunmuş olup, okul inşaatı tamamlanarak hizmete açılmıştır.

PROF.DR. GAZİ YAŞARGİL İLKÖĞRETİM OKULU KAPALI SPOR SALONU YAPIM İŞİ


Prof. Gazi Yaşargil İlköğretim Okulu bahçesine 500 m² inşaat alanına sahip, fonksiyonel olarak Çok Amaçlı Spor Salonu (400 m²)   (basketbol, voleybol vb.) ve  fitness salonu (100 m²) olarak düzenlenmiş, soyunma odaları ve duşları bulunan kapalı spor salonu  çevre düzenlemesi de yapılarak öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur.

KARAYOLLARI MAHALLESİ BELEDİYE HİZMET BİNASI YAPIM İŞİ


Karayolları Mahallesi F21C19A1D pafta 12540 parselde 630 m² kullanım alanlı 3 katlı Hizmet Binası inşa edilmiştir.

YAPIMI DEVAM EDEN PROJELER

GAZİOSMANPAŞA İLÇESİ MUHTELİF  SOKAK VE CADDELERDE KALDIRIM DÜZENLEME YAPIM İŞİ

Proje kapsamında cadde ve sokak güzergâhlarında kısmen trafik sorununa çözüm oluşturmak, düzenli parklanmayı sağlamak; yaşanabilir bir alan oluşturmak, deformasyon sonucu bozulan kaldırım güzergâhlarını revize edilerek yenilenmesi sağlanması amacı ile Kazım Karabekir Mahallesi 825.Sokak ve Fevzi Çakmak Mahallesi Barbaros Caddelerindeki çalışmalar tamamlamış olup, Barbaros Hayretin Paşa Mahallesi İnönü Caddesindeki çalışmalar devam etmektedir.

 

SARIGÖL MAHALLESİ ÇİLEKLİ CAMİ İNŞAATININ TAMAMLANMASINA YÖNELİK İKMAL İNŞAATI YAPIM İŞİ

Gaziosmanpaşa Çilekli cami ve Kur’an kursu derneği tarafından inşaatına başlanılan çilekli camisinin kaba inşaatı tamamlanmış olup, eksik kalan imalatların tamamlanarak ibadete açılması amaçlanmaktadır.

 

BARBAROS HAYRETTİN PAŞA KAPALI SPOR SALONU VE GENÇLİK MERKEZİ İNŞAATI

Proje kapsamında 283 araç kapasiteli  kapalı otopark, kapalı spor salonu ve gençlik merkezi bulunmaktadır.
 
 

GAZİOSMANPAŞA MERKEZ MAHALLESİ MEYDAN, SPOR ALANLARI VE ZEMİNALTI OTOPARK İNŞAATI

Proje kapsamında 283 araç kapasitelizemin altı otopark, 681 adet Pazar tezgahı, yarı olimpik havuz, eğitim havuzu, kapalı basketbol sahası, bowling salonu, fitness salonu, iki adet çok amaçlı salon ve iki adet konferans ve toplantı salonu bulunmaktadır.

   

GAZİOSMANPAŞA KÜÇÜKKÖY MAHALLESİ STADYUM VE ZEMİNALTI OTOPARK İNŞAATI

Proje kapsamında 826 araç kapasiteli kapalı otopark, 998 tezgah kapasiteli kapalı Pazar yeri ve UEFA standartlarına uygun futbol sahası ile 5.000 kişi kapasiteli stadyum bulunmaktadır.

  

GAZİOSMANPAŞA POLİGON KÜLTÜR MERKEZİ VE ZEMİNALTI OTOPARK İNŞAATI

Proje kapsamında iki adet konferans salonu, spor salonu, sinema salonları(4 adet), fuaye alanı, kültür meydanı, kitapçı, kafeterya, sergi alanı, kütüphane, derslikler (5 adet), lokanta, yönetim odaları ile 95 araç kapasiteli otopark bulunmaktadır.

      

GAZİOSMANPAŞA MEHMET NİYAZİ ÖZDEMİR ZEMİNALTI OTOPARK İNŞAATI

Proje kapsamında 231 araç kapasiteli zemin altı otopark, çocuk oyun alanı, kültür fizik alanı, kafeterya ve dinlenme alanları bulunmaktadır.

  

KARAYOLLARI MAHALLESİ SPOR SALONU VE SAĞLIK MERKEZİ

Kapsamında Spor Salonu, Muhtarlık Binası Ve Aile Sağlığı Merkezi bulunan proje yapımı devam ediyor.

 

OKULLARA YAPILAN SPOR SALONLARI

Emine Sabit Büyükbayrak İlköğretim Okulu Spor Salonu Yapımı devam ediyor.

Kardelen Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Spor Salonu    Yapımı devam ediyor.

GAZİOSMANPAŞA GENELİNDE MUHTELİF OKUL, HİZMET BİNALARI VE DİĞER KAMU BİNALARININ BAKIM ONARIM İŞİ

Belediyemize ait hizmet binaları ile ilçemizdeki okullar ve diğer kamu binalarının bakım ve onarımı yapılmaktadır.
İş kapsamında Belediye Ana Hizmet Binasının muhtelif katlarında tadilatlar ile ilçemizde bulunan okulların boya ve çeşitli inşaat onarım işleri yapılmıştır.
İş Kapsamında Yapılan İşler :
•    Mevlana Mahallesi Park Bahçeler Müdürlüğü Prefabrik Bina Çatısı Yapıldı
•    Mevlana Anadolu Lisesi Spor Salonu İç Boyası, Öğrenci Koridor Boyası, Spor Salonu Odaları Seramikleri Yapıldı
•    Gaziosmanpaşa Kültür Merkezi İmalatları Devam Ediyor
•    Karayolları Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi Önü Korkuluk İmalatı Devam Ediyor
•    Karadeniz Mahallesi Halide Edip Adıvar Anaokulu Bahçe Korkuluğu İmalatı Devam Ediyor
•    Karadeniz Mahallesi Mescid Önü Korkuluğu İmalatı Devam Ediyor.
•    Karlıtepe Orta Okulu İç Cephe Boyası Yapıldı
•    Kadri Yörükoğlu Lisesi İç Cephe Boyası Yapıldı
•    Hayme Hatun Ana Okulu Pencere Korkulu Ve Çatı İzolasyonu Yapıldı
•    Çimentepe Bilgi Evi İstinat Duvarına Başlanılacak
•    Sarıgöl Hanımlar Masası Spor Salonu Zemin Döşemesi Ve Boyası Yapılacak
•    Fahrettin Özüdoğru Ticaret Meslek Lisesinin Mescidi Ve Spor Salonu Merdiveni Yapılacak
•    Gaziosmanpaşa İlçesinde 15 Adet Okul Mescidi Tamamlandı
•    Ülkü Orta Okulu Konferans Salonu İçin Çalışmalar Devam Ediyor
•    Belediye Merkez Binası Giriş Katı Yenilendi
•    Beşyüz Evler Kadın Koordinasyon Merkezi Yenilendi
•    Yardıma Muhtaç Vatandaşın Evi Yenilendi
•    Tüm Bilgi Evleri Tadilatları Yapılıyor
•    Gaziosmanpaşa Stadı Tadilatı Yapıldı