Engelli Memur Adayları için EKPSS Kurslarımızda Heyecan Dorukta

06.02.2018


Engelli Memur Adayları için EKPSS Kurslarımızda Heyecan Dorukta

 

Gaziosmanpaşa Belediyesi engellilere her alanda destek olmaya devam ediyor. Bu kapsamda Belediyemiz, engelli memur adaylarının Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS)’nda başarılı olması amacıyla EKPSS Kurs desteği sağlıyor.

Gaziosmanpaşa Belediyesi, farkındalık yaratarak engelli vatandaşların her anlamda yanında olmaya devam ediyor. Engelli bireylerin sosyal hayata entegrasyonunu sağlamak ve engelleri ortadan kaldırmak için var gücüyle çalışan Belediyemiz, dezavantajlı vatandaşlara yönelik desteklerine bir yenisini daha ekledi. Bu kapsamda Belediyemiz, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS)’na hazırlanmak isteyen engelli bireyleri unutmadı ve onlara özel EKPSS kurs desteği sağladı.

Halk Eğitim Merkezi ile ortaklaşa düzenlenen EKPSS hazırlık kursu, zengin bir müfredata sahip. Türkçe, Matematik, Tarih, Coğrafya, Vatandaşlık ve Genel Kültür derslerini kapsayan kursta, adaylara haftada 5 gün, günde 3 saat olmak üzere toplam da 15 saat eğitim veriliyor.

Alanında uzman eğitmenlerce verilen EKPSS alan eğitimleri, işitme engelli, görme engelli, zihinsel engelli ve karma engelli gruplarından oluşturulmuş özel sınıflarda gerçekleştiriliyor.  Engel grubuna göre verilen dersler, eğitimin içeriğine uygun olarak özel eğitim müfredatı, araç ve gereçle destekleniyor.

Öğrenciler, 6-21 Şubat tarihleri arasında başvuruların yapılacağı EKPSS için eğitmenler yardımıyla başvurularını yapmaya başladı. 22 Nisan 2018’de yapılacak sınava hazırlanan 60 engelli memur adayının eğitim aldığı kurs, 2 ay boyunca devam edecek.