Engelli Gençlerin Objektifinden Siyah Hayatların Beyaz Umutları Sergilendi

15.02.2018


Engelli Gençlerin Objektifinden Siyah Hayatların Beyaz Umutları Sergilendi

 

Gaziosmanpaşa Belediyesi Engelsiz Yaşam ve Dayanışma Merkezi'nde eğitim gören özel öğrencilerin jest ve mimiklerinin yansıtıldığı fotoğraflar “Siyah Hayatlar Beyaz Umutlar Fotoğraf Sergisi'nde Gaziosmanpaşalılarla buluştu.

Engelsiz Yaşam ve Dayanışma Merkezi'nde tiyatro, dans ve fotoğrafçılık başta olmak üzere birçok branşta eğitim gören özel öğrenciler, bu kez kendi duygularını jest ve mimiklere yansıtarak fotoğraf makinesinin karşısına geçti. Özel öğrencilerin, kendi duygularını deklanşöre yansıttığı fotoğraflar ise Gaziosmanpaşa Kültür ve Sanat Merkezi'nde sergilendi.

50 öğrencinin her birinin farklı jest ve mimiklerinden oluşan fotoğrafları, ziyaretçilerden tam not aldı. İlginin yoğun olduğu "Siyah Hayatlar Beyaz Umutlar Fotoğraf Sergisi"ne Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Bülbül'ün yanı sıra birçok vatandaş katıldı. Sergi, Engelsiz Yaşam Merkezi öğrencilerinin dans gösterisiyle başladı. Vatandaşlar, sergiyi gezerek fotoğraflarda duygularını yansıtan öğrencilerden bilgi aldı. 

Fotoğraf sergisi, sanatseverlerin yoğun ilgisi üzerine iki gün boyunca kapılarını açık tutacak.