Cumhuriyet’in 95’inci Kuruluş Yıl Dönümü Gaziosmanpaşa’da Coşkuyla Kutlandı

29.10.2018


Cumhuriyet’in 95’inci Kuruluş Yıl Dönümü Gaziosmanpaşa’da Coşkuyla Kutlandı

 

Gaziosmanpaşa Meydanı’nda düzenlenen Cumhuriyet Bayramı etkinliklerine 7’den 70’e çok sayıda vatandaş ellerinde Türk bayraklarıyla katılarak coşkuya ortak oldu.

Cumhuriyet’in ilanının 95’inci yıl dönümü Türkiye’nin dört bir yanında coşkuyla kutlanıyor. Gaziosmanpaşa’da da gerçekleştirilen etkinliklere Gaziosmanpaşa Kaymakamlığından Bitlis Valiliği görevine atanan Oktay Çağatay, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, ilçede eğitim gören öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Gaziosmanpaşa Meydanı’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan etkinlikler, öğrencilerin okuduğu şiirlerle ve halk oyunu ekiplerinin gösterileri ile devam etti. İlçede eğitim gören öğrenciler ve Türk Hava Kurumu öğrencilerinin ellerinde Türk bayrağıyla yaptığı geçit törenini ise vatandaşlar ilgiyle izledi. Etkinlikler havadan da görüntülenirken, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Gaziosmanpaşa Belediyesi Türkiye’nin dört bir yanındaki şehirlere Türk bayrağı ve kutlama metni göndererek tüm yurdun Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

“ÇOCUKLARI BİLİNÇLENDİRMEK İÇİN BU ÇOK GÜZEL BİR ETKİNLİK”

Etkinliklere arkadaşlarıyla katıldığını ifade eden öğrenciler, “Atatürk’ün ilan ettiği yeni bir yönetim biçiminin 95’inci yılını kutlamak için buradayız, Atatürk’ü andık. Güzel geçti, her yıl kutlanmalı. Çünkü insanları, küçük çocukları bilinçlendirmek için bu çok güzel bir etkinlik” dedi.