Çocuklar Tasarruf Bilincini Tiyatro İle Öğreniyor

19.03.2018


Çocuklar Tasarruf Bilincini Tiyatro İle Öğreniyor

 

Dünya Su Günü kapsamında Çocuklara su tasarrufu bilincini kazandırmak amacıyla sahnelenen gösteride, Halide Edip Adıvar Anaokulu öğrencileri müzikal bir gösteri sunarken, şiirler ve şarkılarla suyun hayatımızdaki yeri ve önemi anlatıldı.  ‘Su Damlası’ ve 'Bal Arısı' isimli iki ayrı tiyatro oyununun da sahnelendiği etkinlikte suya zarar veren etkenler ele alındı. 

Düzenlenen etkinliğe Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta'nın yanı sıra öğrenciler, veliler ve öğretmenler katıldı. Etkinlikte konuşan Başkan Usta, suyun önemine dikkat çekerek bu konuda önce çocukların bilinçlenmesi gerektiğini belirtti. Su tasarrufuna vurgu yapan Usta, "Su, hayatımızın en önemli parçasıdır. Bu yüzden su tasarrufu konusunda farkındalık oluşturmak istedik. Düzenlediğimiz bu etkinlikle, çocuklarımıza su tasarrufu bilincini kazandırarak bu konuda duyarlı ve sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Eğer çocuklarımıza bu bilinci aşılarsak geleceğimiz daha sağlıklı ve sağlam temeller üzerine kurulur. Ben bu kapsamda, tiyatro gösterileriyle bize hayat boyu unutamayacağımız bir mesaj veren çocuklarımızı kutluyorum" dedi. 

Etkinlik sonunda Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, tiyatro gösterisi gerçekleştiren öğrencilere plaket takdim etti.