CİMER Eğitimleriyle İşlemler Hızlanıyor

31.12.2019


CİMER Eğitimleriyle İşlemler Hızlanıyor

 

Vatandaşların kurumlarla olan işlemlerini kolaylaştırmak, sorunların çözümü, şikayet ve talepleri etkin biçimde değerlendirmek ve vatandaşa daha hızlı bir şekilde yanıt verebilmek adına Gaziosmanpaşa Belediyesi personeline CİMER eğitimi verildi.

İstanbul Valiliği Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) İstanbul Genel Koordinatörü Kürşad Öner tarafından CİMER cevap onay yetkilisi, koordinatör ve kullanıcı olarak görevlendirilen Gaziosmanpaşa Belediyesi personeline CİMER eğitimi verdi. Gaziosmanpaşa Kültür ve Sanat Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) eğitim programında, CİMER koordinatörleri ve kullanıcılarına, CİMER sisteminin işleyişi, sistemde yaşanan aksaklıkların giderilmesi konularında bilgiler aktarıldı.

Eğitim programında, 3071 sayılı Dilekçe Hakkı Kanunu, 4982 sayılı Bilgi Edinme Kanunu, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile vatandaş başvurularına ilişkin Cumhurbaşkanlığının 11 Ekim 2018 tarih ve 2018/13 sayılı Genelgesi, hakkında CİMER koordinatör ve kullanıcıları detaylı şekilde bilgilendirildi. Toplantı görüş alışverişinde bulunulmasının ardından sona erdi.