Budama Çalışmalarımız Hız Kazandı

19.11.2018


Budama Çalışmalarımız Hız Kazandı

 

Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından ilçe genelinde mevsimlik bakım ve budama çalışmaları hız kazandı. Yaşam kaynağımız olan ağaçların düzenli gelişimi ve gelecek nesillere daha sağlıklı aktarılmasını sağlamak amacıyla yürütülen çalışmalar Mart ayı sonuna kadar devam edecek.

Gaziosmanpaşa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelindeki yeşil alanlarda, caddelerde, sokaklarda, kamu alanlarında, park ve bahçelerde bulunan ağaçların budama ve bakım işlemlerini gerçekleştiriyor. Hızla yürütülen çalışmalar kapsamında kuruyan, yol kenarlarında tehlike arz eden ve kırılan ağaç dallarının bakımı yapılarak sağlıklı büyümeleri sağlanıyor.

Ağaçların düzenli gelişimini sağlamak, rüzgâr ve fırtınalı havalarda tehlikeyi en aza indirmek, ağaçlara istenilen formu vermek, çiçeklenme miktarını ve kalitesini arttırmak amacıyla yapılan budama işlemleri Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin uzman ekipleri tarafından güvenlik tedbirleri alınarak gerçekleştiriliyor.

SİZ DE AĞAÇ BUDAMA TALEBİNDE BULUNABİLİRSİNİZ

Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından bakımı yapılan ağaçların yanı sıra vatandaşlar da tespit ettikleri ağaçlar için budama talebinde bulunabiliyor. Gaziosmanpaşalılar, ağaç budama taleplerini 444 0 467 numaralı Çağrı Merkezi hattından iletebiliyor.