Bilgi Evleri, Takviye Eğitimin Yanında Sanatsal Aktiviteleriyle de Gençlerin İlgi Odağı

26.07.2017


Bilgi Evleri, Takviye Eğitimin Yanında Sanatsal Aktiviteleriyle de Gençlerin İlgi Odağı

 

Bilgi Evlerimizde akademik eğitimleri kültürel, sanatsal ve sportif aktivitelerle destekliyor, gençlerimizin geleceğine katkı sunmaya devam ediyoruz.

Bilgi Evlerinin deneyimli, eğitimci kadrosunun öncülüğünde Fen, Matematik, Türkçe, İngilizce gibi derslerin yanında ebru sanatı, kaligrafi, fotoğrafçılık, resim kursları, gitar, keman, drama kursları izcilik, badminton gibi dersler veriliyor. Öğrenciler ve ailelerinin büyük bir memnuniyetle karşıladığı kurslarda bunun yanı sıra satranç, origami, gitar, puzzle, resim, eğlenceli matematik, yazma ve yazarlık, karikatür, drama ve tiyatro, dinimi öğreniyorum değer ve ahlak eğitimi, İngilizce, İstanbul kültür ve gezi, Siyer (Hz. Muhammed’in Hayatı), Osmanlı kültür ve medeniyeti, Osmanlıca, bilgisayar, sinema, ebru, görsel hafıza teknikleri, Kur’an-ı Kerim ve mucitler vb. adı altında oluşturulan kulüplerde de bu alanlarda eğitim veriliyor.

Satranç eğitimiyle zekâsını geliştiren öğrenciler tatil dönemlerinde hem akademik bilgilerini tazeleme hem de eğlenceli vakit geçirme fırsatını değerlendiriyor.  Ayrıca eğitim seminerleri, geziler, sinema günleri gibi çeşitli sosyal etkinliklere de yer verilerek gençlerin çeşitli alanlarda gelişmesine imkân tanınıyor.

Eğitim alanındaki yatırımlarıyla başarıyı bir üst seviyeye çıkarmayı hedefleyen Gaziosmanpaşa Belediyesi, her mahalleye bir Bilgi Evi kazandırmaya devam ediyor. Çocuklarımızın okul dışında faydalı ve nitelikli zaman geçirmesini sağlamak amacıyla 7 Bilgi Evine bu yıl yeni Bilgi Evleri ekleniyor. Bu kapsamda Gaziosmanpaşa Belediyesi olarak Karayolları, Mevlana ve Karlıtepe mahallelerinde yapımı devam eden Bilgi Evleriyle her mahalleye bir bilgi evi kazandırmayı amaçlıyoruz.