Bilgi Evleri Öğrencileri Sokak Hayvanlarını Sahipsiz Bırakmadı

10.08.2017


Bilgi Evleri Öğrencileri Sokak Hayvanlarını Sahipsiz Bırakmadı

Gaziosmanpaşa Belediyesi Bilgi Evi öğrencileri aşırı sıcaklardan olumsuz etkilenen sokak hayvanları için ''Bir Kap Su Da Sen Koy" kampanyası başlattı ve önce parklara su kabı bıraktı, sonra da ilçe esnaflarına kap dağıtarak işyerlerinin önüne su bırakmalarını istedi.

Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin Bilgi Evi öğrencileri, Sosyal Sorumluk Projesi kapsamında  parklara ve işyerlerinin önlerine su kabı bıraktı. Duyarlı çocuklar yüksek hava sıcaklıklarına bağlı olarak zor şartlara maruz kalan sokak hayvanları için tespit edilen noktalara su ve mama dolu kaplar koydu. Daha sonra ise Gaziosmanpaşalı çocuklar ilçede bulunan esnafları tek tek dolaşarak işyerlerinin önüne koymaları için su kabı dağıttı. Çocukların duyarlı davranışlarına kayıtsız kalmayan Gaziosmanpaşa esnafı, çocukların vermiş olduğu kaplara su doldurarak dükkânlarının önüne koydu. 

Su Kabı Bırakma Çalışmaları Gaziosmanpaşa Esnafını Mutlu Etti

Gaziosmanpaşalı çocuklar, esnaflara kap dağıtıp, sokak hayvanlarına karşı duyarsız kalınmaması gerektiğini anlattı. Esnaflar, insanların duyarlı olması gerektiğini ifade etti. Ayrıca çocukların sokak hayvanlarına sahip çıkmak için yaptığı su kabı bırakma çalışmaları Gaziosmanpaşa esnafını mutlu etti. İşyerlerine gelen çocukları dinleyen esnaflar, çocuklarla birlikte işyerlerinin önüne su kabı bıraktı.