Bilgievleri Ve Gençlik Merkezi


Bilgievleri Ve Gençlik Merkezi

 

BİLGİ EVLERİ

Bilgi Evlerimiz, Gaziosmanpaşa İlçesinde yaşayan çocukların milli ve manevi değerlerine bağlı, kendilerini psiko-sosyal anlamda geliştirmiş, topluma yararlı bireyler olarak yetişmesi amacıyla kurulmuştur. Çocuklarımızın özgüveni yüksek, sorumluluk bilincini kazanmış, yeniliklere açık, sağlıklı düşünebilen, çevresiyle ve kendisiyle barışık, güzel ahlaklı, kültürlü, saygılı ve eğitimli insanlar olarak yetişmelerini sağlamak esas amaç olarak alınırken, bu amacın yanında öğrencilerimizin temel derslerine de yardımcı olma özelliğiyle bilgi evlerimiz, halkımızdan yoğun ilgi görmektedir.

MİSYONUMUZ

Çocuklarımızın özgüveni yüksek, sorumluluk bilincini kazanmış, yeniliklere açık, sağlıklı düşünebilen, çevresiyle ve kendisiyle barışık, güzel ahlaklı, kültürlü, saygılı ve eğitimli insanlar olarak yetişmelerini sağlamak

VİZYONUMUZ

Milli ve manevi duygularına bağlı, okuyan, araştıran, üreten ve üretmeyi seven, gelişmeye açık bir nesil yetiştirmek

Gaziosmanpaşa Belediyesi Bilgi Evlerimiz, şu anda aktif olarak, 7 Bilgi Evimiz ile hizmet vermektedir. “Her Mahalleye Bir Bilgi Evi” idealimize ulaşmak amacıyla giderek büyümekteyiz.

Bilgi Evi Adres ve İletişim Numaraları

BARBAROS BİLGİ EVİ

Adres: Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi, 1066. Sokak, No:34, Gaziosmanpaşa/İstanbul

Telefon Numarası: 0(212) 479 31 95

ÇİMENTEPE BİLGİ EVİ

Adres: Sarıgöl Mahallesi, Çimentepe Sokak, No:16, Gaziosmanpaşa/İstanbul

Telefon Numarası: 0(212) 545 15 90

FEVZİ ÇAKMAK BİLGİ EVİ

Fevzi Çakmak Mahallesi Osman Özküçük Sokak No:17 Gaziosmanpaşa/İstanbul

Telefon Numarası: 0(212) 618 93 86

KARADENİZ BİLGİ EVİ

Adres: Karadeniz Mahallesi, 1150 sokak, No:8, Gaziosmanpaşa/İstanbul

Telefon Numarası: 0(212) 418 94 87

KAZIM KARABEKİR BİLGİ EVİ

Adres: Kazım Karabekir Mahallesi, Şehit Sezer Önder Caddesi, 925.Sokak, No:4, Gaziosmanpaşa/İstanbul

Telefon Numarası: 0(212) 538 00 03

TİKVEŞLİ BİLGİ EVİ

Adres: Merkez Mahallesi, Tikveşli Sokak, No:6, Gaziosmanpaşa/İstanbul

Telefon Numarası: 0(212) 564 99 17

YENİ MAHALLE BİLGİ EVİ

Adres: Yeni Mahalle, 541.Sokak, No:20-22, Gaziosmanpaşa/İstanbul

Telefon Numarası: 0(212) 581 18 98

KARAYOLLARI BİLGİ EVİ

Adres: Karayolları Mahallesi, 616 sokak, No:17, Gaziosmanpaşa/İstanbul

Telefon Numarası: 0(212) 537 23 75

KARLITEPE MAHALLESİ BİLGİ EVİ

Adres: Karlıtepe Mah.Temiz Sk. No:7, Gaziosmanpaşa/İstanbul

Telefon Numarası: 0(212) 497 17 70

MEVLANA MAHALLESİ BİLGİ EVİ

Adres: Mevlana Mah. 875 Sk. (Muhsin Yazıcıoğlu Parkı Yanı), Gaziosmanpaşa/İstanbul

Telefon Numarası: 0(212) 419 32 98

GENÇLİK MERKEZİ

Gaziosmanpaşa Gençlik Merkezi, ilçemizde ikamet eden gençlerimizin kültür ve sanatla buluşma noktasıdır. Gençlerimizin sosyal, kültürel, eğitim ve kişisel gelişim alanlarında gelişmesine yönelik etkinlik, faaliyet ve kurslarla çalışmalarını gerçekleştirmektedir. Gençlik Merkezi’mizde eğitimler Üniversite Hazırlık ve Sanatsal Eğitimler olarak ikiye ayrılmakta ve yine bunların yanı sıra, gençlerimizin ileriye yönelik sosyal beceri kazanması ve kişisel gelişimlerine yönelik kulüp faaliyetleri gerçekleştirilmektedir. 

KULÜP FAALİYETLERİ

GENÇLİK MERKEZİ MEZUNLAR KULÜBÜ

Gaziosmanpaşa Gençlik Merkezi’nde Üniversite Hazırlık Eğitimi alan her öğrenci, sene sonunda Gençlik Merkezi Mezunlar Kulübümüzün bir üyesi olarak, hayatına devam etmektedir. Gençlik Merkezi’nde eğitim gören öğrencilerimizin kendilerinin oluşturduğu ve bir slogan haline gelen “Gaziosmanpaşa Gençlik Merkezi’nde öğrenci olmak, aile olmaktır” sözünü, bir düşünce ve esas amacımızda temel olarak kabul ederek, mezun öğrencilerimizle düzenli olarak bir araya gelmekte, fikir alışverişinde bulunulmakta ve geleceğe ve toplum yararına yönelik konularda istişareler yapılmaktadır. Her geçen yıl büyümekte olan Gençlik Merkezi Mezunlar Kulübümüz, öğrencilerimizin birlik ve bağlarının güçlenmesine yönelik düzenlenen kahvaltı buluşmaları ile öğrencilerimizin bir araya gelmesini sağlamakta ve tiyatro, sinema, bowling gibi etkinliklerle öğrencilerimizin sosyal anlamda gelişmesine katkı sağlamaktadır. Gençlik Merkezi Mezunlar Kulübümüzün yıllar sonra gençlere büyük bir sosyal çevre sağlayan bir yapı haline gelmesi için çalışmalarımızı devam ettirmekteyiz.

GENÇLİK MERKEZİ SOSYAL DUYARLILIK KULÜBÜ

Gençlik Merkezi Sosyal Duyarlılık Kulübü, planlaması yeni tasarlanan bir yapıda olmakla beraber Gençlik Merkezi’nde eğitim gören öğrencilerimizde, toplumsal konulara ilişkin toplumsal dayanışma ve hassasiyet yönünde öğrencilerimizi geliştirmeyi hedeflemektedir. Kulübümüz öğretmenlerimiz rehberliğinde, aylık toplantılarla öğrencilerimizin başkanlığı ve katılımıyla, bir araya gelerek, toplumsal konuları ele almakta ve etkinlik planlaması oluşturmaktadır.

GENÇLİK MERKEZİ SANAT KURSLARIMIZ

Gaziosmanpaşa’da ikamet eden gençlerimiz için Gaziosmanpaşa Gençlik Merkezi’ndeki dil ve sanat kurslarımız, halkımızdan gelen talepler doğrultusunda belirlenmektedir. İngilizce, İşaret Dili, Bilgisayar, Gitar, Bağlama, Keman, Diksiyon, Resim kursları sanat kurslarımıza örnek olarak verilebilir.

GAZİOSMANPAŞA GENÇLİK MERKEZİ İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Cengiz Topel Caddesi, No: 173/175, Kat:3, Başaran Plaza Küçükköy/Gaziosmanpaşa/İstanbul

Telefon Numarası: 0(212) 479 82 63