Başkan Usta’nın Tercihi “Millilerden Asker Selamı” Oldu

10.12.2019


Başkan Usta’nın Tercihi “Millilerden Asker Selamı” Oldu

 

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Anadolu Ajansı’nın (AA) "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katılarak haber, yaşam ve spor kategorilerinde tercihlerini yaptı.

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Anadolu Ajansı (AA) tarafından düzenlenen "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı. Anadolu Ajansı (AA) foto muhabirlerinin ve muhabirlerinin yurt içinde ve dışında çektiği fotoğrafları dikkatle inceleyen Başkan Usta, "haber", "yaşam" ve "spor" kategorilerinde tercihlerini belirleyip oy kullandı.

Başkan Usta, spor kategorisinde Mustafa Yalçın tarafından çekilen "Millilerden asker selamı" başlıklı fotoğrafı beğenirken, haber kategorisinde Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde 17. yüzyılda inşa edilen mevlevihanede düzenlenen sema programını konu alan Sergen Sezgin’in “Tasavvuf Rüzgarı” isimli fotoğrafına oy verdi. Usta, Yaşam kategorisinde ise Halil Fidan'ın UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde bulunan Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde yöre halkının kerpiç evlerdeki yaşamını anlatan "Harran’da Yaşam" başlıklı fotoğrafını beğendi.

Oylamada yer alan fotoğrafların her birini çok başarılı bulduğunu belirten Başkan Usta, “Haber, yaşam ve spor kategorilerindeki fotoğrafları seçtik. Çok değerli çalışmalar olmuş. Emeği geçen Anadolu Ajansı’nın kıymetli foto muhabirlerini ve muhabirlerini tebrik ediyorum” diye konuştu.