Başkan Usta’dan öğretmenlere 3 müjde birden


Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Öğretmenler Günü dolayısıyla verdiği yemekte üç müjde birden verdi.

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, dün akşam Öğretmenler Günü dolayısıyla ilçede görev yapan öğretmenlerle bir yemekli toplantıda biraraya geldi. Başkan Usta, yaptığı konuşmada ilçede bir Öğretmen Evi yapılacağı, ucuz konut imkanı sağlanacağı ve yaz kampı yapılacağı müjdesini verdi.

Gaziosmanpaşa GOPARK’ta verilen yemeğe Kaymakam Yaşar Karadeniz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Servet Bakırcı, AK Parti İlçe Başkanı Av. Şahin Pirdal, Belediye Başkan Yardımcıları ve STK temsilcileri katıldı. İlçede görev yapan öğretmenlerin iştirak ettiği yemek sırasında ilköğretim öğrencilerinden oluşan bir grup öğrenci tarafından türküler söylendi. Daha sonra söz alan Başkan Usta, Türk halkının öğretmenlere büyük önem verdiğini belirterek ilçede eğitime yapılan yatırımlar hakkında bilgi verdi. Başkan Usta, şunları söyledi:
“Gaziosmanpaşa Belediyesi olarak eğitim yatırımlarımızı son hızıyla sürdürüyoruz. Sizin de bildiğiniz gibi ilçemiz yaklaşık 100 bin öğrencisiyle en yoğun öğrenci nüfusuna sahip ilçelerimizden biridir. İlçemizde tamamladığımız 3 yeni okul, 10 adet Bilgi Evi ve 1 adet anaokulu için toplamda yaklaşık 21 milyon TL’lik yatırım yaptık. Ayrıca okullarımız açılmadan boya badana ve tamirat gibi eksikliklerini giderdik. Yine okulların açılması sürecinde ihtiyaç sahibi olan yavrularımızın ailelerine kırtasiye yardımı yaptık.” 
 

Başkan Usta, konuşmasında ayrıca ilçede görev yapan öğretmenlere üç ayrı müjde verdi. Yürütülen Kentsel Dönüşüm çalışmaları sonrası ilçe için büyük bir eksik olduğuna inandığı bir Öğretmen Evi yapılacağını kaydeden Başkan Usta, buna ek olarak öğretmenlere ucuz konut ve Silivri’de yaz kampı imkanı sağlanacağını da müjdeledi. Başkan Usta’nın bu açıklamaları öğretmenler tarafından büyük bir sevinçle karşılandı.

Başkan Usta’nın konuşmasının ardından İletişim Uzmanı Dr. Şaban Kızıldağ, ‘Mazeret Yok!’ isimli gösterisini gerçekleştirdi.