Başkan Usta’dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

28.10.2018


Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Cumhuriyetin 95'inci kuruluş yıl dönümü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

"Anadolu'daki bin yıllık tarihimizde birlik ve beraberliğimizin önünde hiçbir gücün duramayacağının ve aziz Türk milletinin hürriyet ve bağımsızlığa olan inancının ispatı olan Milli Mücadele'nin akabinde 29 Ekim 1923 günü ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizle yeni bir sayfa açılmıştır. Milletimizin canı pahasına verdiği İstiklal Mücadelesi sonrasında büyük fedakarlıklarla kurduğu Cumhuriyeti ilelebet yaşatmak hepimizin en önemli sorumluluğudur.

Böylesi şanlı bir tarihin mirasçıları olan bizlere düşen en önemli görev, farklılıklarımızın birliğimizi tamamlayan zenginlikler olduğunu bilerek, geçmişimizden aldığımız güç ve cesaretle geleceğimize bakmak, birlik ve beraberliğimizden ödün vermemektir. Ekonomik ve siyasi olarak ülkemizi ve milletimizi esir almaya çalışanlar nasıl ki 95 sene önce mağlup oldular, nasıl ki 15 Temmuz’da yerle yeksan oldular; günümüzde ve gelecekte de aynı mağlubiyeti bu aziz milletin kararlılığı karşısında tekrar yaşayacaklardır.

Bu düşünce ve duygularla mukaddes vatanımızın istiklali uğruna verilen kurtuluş mücadelesinin Cumhuriyet ile taçlandığı 95. kuruluş yıl dönümümüzü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı en içten duygularımla kutluyor; bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere egemenlik ve bağımsızlık uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor, kahraman gazilerimize, şehit ve gazilerimizin kıymetli ailelerine saygı ve şükranlarımı sunuyorum.

29 Ekim Pazartesi günü saat 10.00’da Gaziosmanpaşa Meydanı'nda gerçekleştireceğimiz Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına tüm halkımızı davet ediyorum.''