Başkan Usta`dan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

15.07.2018


Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Usta mesajında şu ifadelere yer verdi:

Bundan tam iki yıl önce, 15 Temmuz gecesi, ülkemize, geleceğimize kast eden hain terör örgütü ve  arkasındaki küresel güçler tarafından planlanan kanlı darbe girişimiyle bu millete tuzak kurmak istendi. Ülkemize ait olan tanklar, silahlar milletimizin üzerine yöneltildi, milli irade esaret altına alınmaya çalışıldı. Ancak her şeyi hesapladıklarını sanan hainler, bu milletin asaletini, cesaretini ve dik duruşunu hesaba katmadılar.

Tarihin hiç bir döneminde boyunduruk altına alınamayan bu millet, Çanakkale'de, Kurtuluş Savaşı'nda, Kıbrıs'ta destanlar yazan asil karakterini bir kez daha ortaya koydu. Tankların önünde cesaretle duran, üzerine açılan ateşlere göğsünü siper eden milletimiz, bu vatan uğruna canını seve seve feda ederek, istiklaline ve istikbaline sahip çıktı. Hainlerin kurduğu tuzak, bu vatanın asıl sahipleri olan milletimiz tarafından bozuldu.

Tehdit ne olursa olsun, asla geri adım atmayan ve milli iradenin safında güçlü bir duruş gösteren milletimiz, meydanı darbecilere bırakmayarak dünyaya demokrasi dersi verdi.

15 Temmuz hain darbe girişiminde ezan dinmesin, bayrak inmesin diye canı pahasına vatanına sahip çıkarak, şehit olan tüm kardeşlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum. Gazilerimize acil şifalar diliyorum. Darbeci hainlere karşı derhal harekete geçerek, darbe girişimine karşı tarihi bir duruş sergileyen gözbebeğimiz Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman askerlerine, ülkemizde huzurun ve güvenliğin teminatı olan Emniyet Teşkilatımızın kıymetli mensuplarına milletimizin yanında verdikleri onurlu mücadele adına bir kez daha teşekkür ediyorum.

Bizler, tarihimize altın harflerle geçen 15 Temmuz şanlı direnişini unutmayacağız, unutturmayacağız…

İnanıyorum ki, bundan sonraki süreçte de terörün her türlüsüyle mücadelemiz en üst düzeyde ve kararlılıkla sürdürülecektir. “Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet” anlayışıyla, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çizmiş olduğu 2023, 2053, 2071 hedeflerine emin adımlarla yürüyor olacağız. Allah milletimizin gücünü ve iradesini üzerimizden eksik etmesin. Allah bizlere bir daha 15 Temmuz ve benzeri hain girişimler yaşatmasın.