Başkan Usta’dan 10 Kasım Mesajı

09.11.2018


Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 80’inci yılı münasebetiyle bir mesaj yayınladı. 

Başkan Usta mesajında şu ifadelere yer verdi:

“İstiklal mücadelemizin kahramanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 80’inci yılında milletçe saygıyla anmaktayız. Gazi Mustafa Kemal, tarihimizin en zor dönemlerinde, milletimize bağımsızlığımıza olan inancını nakşeden, mücadeleci kimliğiyle istiklal ve istikbal mücadelemize önderlik eden saygın bir liderdi. Atatürk'ün en büyük ideali, Türkiye'yi birlik ve beraberlik içinde, müreffeh bir ülke olarak muasır medeniyetler seviyesine çıkarmaktı. 

Milletimiz, 15 Temmuz ihaneti karşısında sergilediği asil direnişle ülkemizin bu kazanımlarını canı pahasına muhafaza edeceğini tüm dünyaya ilan etmiştir. Türk milleti, Gazi Mustafa Kemal’in kurduğu ve bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimize ve demokrasimize sahip çıkmaya devam edecek, tek yürek halinde tarihi yükselişini sürdürecek, 2023, 2053 ve 2071 Hedeflerine sağlam adımlarla ilerleyecektir.

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da, Türkiye’nin istikrar ve güven içinde büyümesi, demokrasimizin standartlarının yükselmesi ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 'en büyük eserim' dediği Cumhuriyetimizin güçlenmesi için yılmadan, yorulmadan çalışmayı sürdüreceğiz. 

Bu düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, bu şanlı toprakları bizlere vatan kılan aziz şehitlerimizi, gazilerimizi ve tüm ecdadımızı şükranla yâd ediyorum.”