Başkan Usta Şehit Aileleriyle Bir Araya Geldi

19.03.2019


Başkan Usta Şehit Aileleriyle Bir Araya Geldi

 

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün 104. yıldönümünde şehit aileleriyle bir araya geldi. Programda konuşan Başkan Usta, “Çanakkale ruhunu diri tutup 15 Temmuz’da tekrar ortaya çıkaran bir milletin mensubu olmaktan gurur duyuyorum” dedi.

Gaziosmanpaşa Kaymakamlığı tarafından, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün 104. yıldönümü dolayısıyla, şehit aileleri onuruna yemek verildi. Paşa Köşkü’nde düzenlenen program Kur’an tilavetiyle başladı. Programa, İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, Gaziosmanpaşa Kaymakamı Numan Hatipoğlu, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, ilçe protokolü ve şehit aileleri katıldı.

“BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ NE KADAR GELİŞİRSE O KADAR GÜÇLÜ BİR MİLLET OLURUZ”

Masaları tek tek dolaşan Başkan Usta, şehit yakınlarıyla sohbet etti ve onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Şehit aileleriyle birlikte olmanın gururunu dile getiren Usta, “Öyle bir milletiz ki üzerinden 104 yıl geçmesine rağmen hala Çanakkale ruhunu diri tutan ve 15 Temmuz’da da bunu güçlendiren bir anlayışla ülkemizin her köşesinde hissettiren, dertlenen bir millete mensup olmak bizim için en büyük sermayedir. Allah bu birliğimizi, beraberliğimizi daim etsin. Bize bu ülkeyi emanet eden, kazandıran başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Çanakkale şehitlerimizi, İstiklal şehitlerimizi, 15 Temmuz’da bu ülkenin sarsılmaz bir ülke olduğunu gösteren 15 Temmuz şehitlerimizi ve tüm şehitlerimizi rahmetle yâd ediyorum. Bizim toplum olarak her geçen gün birliğimizin, kardeşliğimizin gelişmiş olması, millet olarak da gücümüzü o kadar arttırdığını müşahede etmekteyiz. Tüm Türk milleti olarak bu örnek duruşu ortaya koyan ve 15 Temmuzda da bunu tüm dünyanın gözü önünde bir kere daha teyit eden bir milletin mensubu olmaktan gurur duyuyorum” dedi.