Başkan Usta Öğretmenler Günü’nü Kutladı

25.11.2019


Başkan Usta Öğretmenler Günü’nü Kutladı

 

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen programda öğretmenlerle buluşan Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, “En büyük hayalimiz, dokunduğumuz gençlerin geleceğin umutları olmasını sağlamak ve bu çocuklarımızla ülkemizi en iyi noktaya taşımaktır” dedi.

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen kahvaltı programında öğretmenleri ağırladı. Gaziosmanpaşa Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen kahvaltıya, Gaziosmanpaşa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı eğitim birimlerinde görev yapan öğretmenler katıldı. Başkan Usta öğretmenlere hediye takdim ederek, Öğretmenler Günü’nü kutladı.

“2023, 2053, 2071 HEDEFLERİMİZE ULAŞMANIN EN SAĞLAM ADIMI EĞİTİMDİR”

Programda konuşan Başkan Usta, “Sporla, sanatla, kültürle eğitim çatısı altında gelecek nesillerimizi, yeni Türkiye’mizi hazırlamaya gayret ediyoruz. 2023, 2053, 2071 hedeflerimize ulaşmanın en sağlam adımı eğitimdir. En büyük hayalimiz, dokunduğumuz gençlerin geleceğin umutları olmasını sağlamak ve bu çocuklarımızla ülkemizi en iyi noktaya taşımaktır. Bu şehirde yeni hikayeler yazmak ve bu şehri bir cazibe merkezi haline getirmek için farklı çalışmalar yapmak durumundayız. Sporla, sanatla, kültürle, eğitimle bu şehirde yeni hikayeler yazarken bu hizmetleri sahiplenecek olan, gençlerimizi geleceğe taşıyacak olan sizlersiniz” ifadelerini kullandı.

“OKULLARIMIZIN ÖĞRETİM ŞARTLARININ İYİLEŞMESİNE DESTEK OLMAK HEDEFLERİMİZİN BAŞINDA GELİYOR”

Eğitim yatırımlarını sürdürdüklerinin altını çizen Başkan Usta, “Okullarımızın öğretim şartlarının iyileşmesine destek olmak hedeflerimizin başında geliyor. Kentsel dönüşüm kapsamında yaptığımız her bölge projesinde bir okul ya da spor salonu inşa ediyoruz. Karayolları Mahallesi kentsel dönüşüm çalışmamızda başlattığımız 32 derslikli okulda olduğu gibi laboratuvarı, spor salonu, modern öğretmen odaları, otoparkı olan, ihtiyaçları karşılayacak okullar yapma heyecanımızı sürdürüyoruz. Aynı heyecanı sizlerde de görüyor ve bu hizmetleri ileriye taşımak istiyoruz” diye konuştu.