Başkan Usta: “Küçükköy’e Engelli Yaşam Merkezi Kazandırıyoruz”

18.03.2019


Başkan Usta: “Küçükköy’e Engelli Yaşam Merkezi Kazandırıyoruz”

 

İlçede yaşayan özel çocuklar ve aileleriyle bir araya gelen Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ailelerin, çocuklarını güvenle bırakabileceği ikinci Engelli Yaşam Merkezi’ni ilçeye kazandıracakları müjdesini verdi.

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, ilçedeki özel çocuklar ve aileleriyle bir araya geldi. Düzenlenen programda, Engelsiz Yaşam ve Dayanışma Merkezi’nde yıl boyunca müzik, dans ve spor alanlarında eğitim alan özel öğrenciler, “Engel Tanımayan” gösterileriyle büyük beğeni topladı.

Başkan Usta, inşaatı devam eden Küçükköy Kapalı Spor Salonu ve Gençlik Merkezi’nin yakın zamanda tamamlanacağını dile getirerek yanına da ailelerin özel çocuklarını güvenle bırakabileceği Engelli Yaşam Merkezi inşa edeceklerini müjdeledi.

Özel vatandaşların, yeteneklerini ortaya çıkarmalarından duyduğu mutluluğu dile getiren Başkan Usta, “Gerek yerel yönetimler, gerek merkezi yönetim olarak engellilerin önündeki engelleri kaldırarak her birisinin hayatın her kesiminde var olduğunu görmek, yeteneklerini, marifetlerini ortaya koymak onlar kadar bizleri de çok mutlu ediyor. Engelsiz Yaşam ve Dayanışma Merkezimizde bu güne kadar kurslarla, tatillerle, diğer etkinliklerle özel vatandaşlarımıza hizmet etmeye çalıştık. 2023 vizyon çalışmalarımızda ise Küçükköy’de Engelli Yaşam Merkezi projemiz olacak. İnşallah daha konforlu, daha fonksiyonlu bir şekilde bu projemizi özel kardeşlerimizin hizmetine sunacağız” dedi.

ENGELLİ YAŞAM MERKEZİ YEŞİLLİKLER İÇİNDE VE MODERN BİR TASARIMLA İNŞA EDİLECEK

Gaziosmanpaşa Belediyesi, ailelerin, özel çocuklarını güvenle bırakabileceği, engelli bireylere sıcak bir yuva görevi görecek olan Engelli Yaşam Merkezi’ni yeşillikler içinde ve modern bir tasarımla inşa edecek. Engelli Yaşam Merkezi’nde müzik, resim, ahşap boyama, el işi ve tiyatro atölyeleri, genel eğitim odaları, engelli havuzu ve kütüphane olacak.